Naujienos

Edukacinė paskaita apie kvapų patirtis ir parfumerinį etiketą

2024 01 25

Vasario 13 d. 17.30 val. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks edukacinė paskaita „Kvapų patirtys ir žmogaus savijauta. Parfumeriniai faktai, mitai etiketas. Meninės parfumerijos pažinimas” su parfumerijos edukatore, meninių kvepalų prekės ženklų prodiusere Edita Vigelyte.

Rašytojas Marselis Prustas garsiojoje knygoje „Prarasto laiko beieškant“ įtaigiai aprašo kvapo ir atminties ryšio fenomeną. „Prusto efektas“ – pojūtis, kai uodžiamas kvapas žaibiškai atgaivina ryškius prisiminimus apie bet kurią su šiuo kvapu susijusią gyvenimo akimirką, – pažįstamas kiekvienam iš mūsų. „Prusto efekto“ dėka kvepiantį prisiminimų albumą galime kurti sąmoningai, svarbioms progoms apgalvotai rinkdamiesi ypatingus aromatus. Kvepalai, susieti su žmogumi, įvykiu, data, ateityje turės galią akimirksniu atkurti su visu tuo susijusius vaizdinius bei emocijas.

● Kaip veikia mūsų olfaktorinė (uoslės) atmintis?
● Kaip sąmoningai rinktis kvapą įvykiams įprasminti?
● Kokie parfumeriniai mitai gali sutrukdyti autentiškam mūsų santykiui su aromatais?
● Parfumerinė etika ir etiketas – ypatingos aktualijos šiuolaikinėje parfumerinėje aplinkoje. Kaip tuo sąmoningai ir išmaniai naudotis?
● Retų konceptualių aromatų, atvykusių tiesiai iš profesionalių autorių kūrybinių studijų, cechu bei laboratorijų, „degustacija“, pažinimas, vertinimas.

Pokalbį moderuos ir kvepalų garderobo bei komunikacijos įžvalgomis dalinsis parfumerijos edukatorė, meninių kvepalų prekės ženklų prodiuserė Edita Vigelytė.

Patikusius kvepalus bus galimybė įsigyti renginio metu.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-25
Sveiki!
Turite klausimų?