Edukacinis užsiėmimas Pajūrio bibliotekoje

2020 08 05

Pajūrio bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Avikės siūlai, susiverpkit", skirtas Tautodailės metams. Renginio metu bibliotekininkė Rasa Griškienė papasakojo susirinkusiems apie vilnos verpimą.

Rasa kalbėjo apie verpimo ratelio, žemaitiškai dar vadinamu kalvaratu, sudėtį ir verpimo subtilybes.

Parodyta vaizdo medžiaga, kurioje apžvelgiamas vilnos nukeliaujamas kelias: nuo avių kirpimo iki vilnos karšimo ir produkcijos gaminimo.

Po peržiūros renginio dalyviai patys galėjo pamėginti verpti rateliu. Jauniesiems verpėjams sunkokai sekėsi susidraugauti su senųjų laikų technika, tačiau po ilgesnių pastangų pavyko.

Taip pat pristatyta rankdarbių paroda „Neišsenkanti kūrybos versmė", kuri veiks visą ateinančią savaitę.

Rasa Griškienė, Pajūrio filialo bibliotekininkė, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16