Gimnazistai kviečiami į orientacines NATO žaidynes

2024 01 24

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Pilietinio atsparumo iniciatyva vasario 2 dieną organizuoja inovatyvias orientacines žaidynes Šilalės rajono gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniams. Šis renginys skirtas Lietuvos narystės NATO 20-osioms metinėms bei NATO organizacijos 75-mečiui paminėti. Gimnazistai turės galimybę ne tik susitikti su NATO kariais bei, dalyvaujant orientacinėse žaidynėse, pasitikrinti savo žinias apie Europos vienybę, saugumą ir NATO.

Inovatyvios žaidynės prasidės renginio atidarymu Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos aktų salėje. Čia dalyvių lauks trumpas įvadas apie dezinformaciją ir geolokaciją. Tuomet mokiniai bus pakviesti aktyviai įsitraukti į inovatyvias orientacines žaidynes po Šilalės miestą. Įgyvendinant šį edukacinį žaidimą bus panaudotos įvairios NATO koduotės, geolokacijos užduotys, dezinformacijos tikrinimo metodai bei tradicinis žinių patikrinimas. Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti vertingais prizais. Numatomas ir mokinių susitikimas su NATO kariais.

„Šilalės krašto jaunimui norime pasiūlyti inovatyvias varžybas, susijusias su nacionalinio saugumo kertinėmis temomis: NATO ir šios organizacijos dislokuotų karių reikšmę Lietuvai, Lietuvos krašto apsaugos struktūrinių vienetų pažinimu, labiausiai nusipelniusių asmenybių išryškinimu bei ypač XXI a. aktualia kibernetinio bei informacinio saugumo tema“, - sako vienas iš renginio organizatorių, Pilietinio atsparumo iniciatyvos atstovas Linas Skirius. – Organizacijos vardu noriu padėkoti Šilalės rajono savivaldybės viešoji bibliotekai bei rajono gimnazijoms, taip pat Rukloje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, kuri pasirūpins, kad užduotys šilališkiams būtų įdomios ir įtraukios.

Tai ne pirmas bendras Šilalės bibliotekos ir Pilietinio atsparumo iniciatyvos renginys. Prieš daugiau nei metus surengtas susitikimas su karybos apžvalgininku, buvusiu specialiųjų operacijų pajėgų karininku bei psichologu Aurimu Naviu Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, vyko mokymai „Kova su dezinformacija ir pilietinis atsparumas“ rajono bibliotekininkams.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-24