Jaunimas mokėsi gaminti senovinius Šilalės krašto patiekalus

2020 07 24

Etnokultūrinėje stovykloje prie Paršežerio ežero vyko kulinarinė edukacija. Šilalės viešosios bibliotekos darbuotojos ir kulinarinio paveldo žinovės Stefa Minutaitė ir Inga Vitartienė, padedant bibliotekos savanoriams Danieliui, Gabijai ir Augustinui, stovyklautojams pristatė kelis šimtamečius Šilalės krašto patiekalus ,,Meškuos šūduks" ir ,,Čiulkis" iš Šilalės krašto kulinarinio paveldo knygos ,,Pasmuokavuok, kap skane".

Stovyklautojai domėjosi šių patiekalų gaminimu, taip pat įmantrių pavadinimų reikšmėmis.

Jaunimas nekantravo, kada galės viską išragauti ir pasirinkti savo mėgstamiausią patiekalą, kurį grįžę iš stovyklos pabandytų pagaminti patys arba su tėvų pagalba.

Ši edukacija yra bibliotekos projekto ,,Keliaujanti senovinė Šilalės krašto virtuvė" dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Gabija Kazlauskytė, bibliotekos savanorė, Augustino Zemeckio

Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-31