Naujienos

Juozo Gaižausko knygos pristatymo metu skambėjo ir pagyros Šilalei

2021 09 30

Neįtikėtinai smagu bibliotekoje vėl matyti pilnutėlę salę, kuri rugsėjo 29 d. prisipildė šilališkių, atvykusių į knygos pristatymą „Dievas su šlepetėmis“, susitikimą su jos autoriumi Juozu Gaižausku bei aktore Emilija Latėnaite.

Vakaras buvo šiltas, su juoko intarpais ir susimąstymo tyla. Aktorius ir rašytojas J. Gaižauskas – puikus oratorius. Publika su susidomėjimu klausėsi jo pasakojimo apie piligriminio kelio „Camino de Santiago“ atsiradimo istoriją, pasidalijo savo patirtimi einant šiuo keliu bei į knygą „Dievas su šlepetėmis“ sudėtais išgyvenimais.

„Camino de Santiago“ arba šv. Jokūbo kelias – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje – kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Daugelis keliu eina ieškodami dvasinio kelio arba traukiasi į kelionę vardan dvasinio augimo.

„Dievas su šlepetėmis“ nėra vien autentiškas piligrimo dienoraštis. Tikrų pasakojimų ir išgyvenimų sudėta nemažai, – be jų juk ir nebūtų buvę knygos, tačiau nemažai nuotykių ir įvykių yra išgalvota, o pagrindinis knygos veikėjas neturi nei vardo, nei pavardės, nei tautybės, nei profesijos. J. Gaižauskas sako sąmoningai pasirinkęs tokį pasakojimo būdą, kad kiekvienas, paėmęs knygą skaityti, galėtų susitapatinti su personažu. 

„Po kelionės supratau, kad buvau jai visiškai nepasiruošęs, per daug savimi pasitikėjau. Gyvatės, pūslės ant kojų, 3-4 sykius saulėje nudegusi ir iš naujo pasikeitusi oda, žiauriai sužalotas kojos pirštas buvo niekis. Buvo juodžiausių situacijų, bet atsistoji ir eini. Vis sakydavau sau – na dar vieną, jau tikrai paskutinę, dieną. Ir kai peržengi nuovargio ribą, visus siunčiamus proto signalus, kad jau viskas, kad žūsi, tik tada tu pradedi kelią. Tada supratau ir vieno žmogaus man pasakytus žodžius – kelias visada pasirūpina piligrimu“, - pasakojo J. Gaižauskas.

Su knygos autoriumi atvykusi aktorė Emilija Latėnaitė puikiai įsikūnijo į žurnalistės vaidmenį ir uždavė J. Gaižauskui tiek asmeninių klausimų, tiek klausimų apie knygą. Ji minėjo, kad knyga „Dievas su šlepetėmis“ yra pelniusi jos širdies apdovanojimą.

 „Aktoriaus ir keliautojo pasakojimas apie kelionę ir... Dievą... arba Kelio sargą. Knyga apie pasirinktą kelią, tikslo siekiamybę ir savęs ieškojimą tame kelyje. Užkabinantis siužetas, vis norisi sužinoti, kas bus toliau, norisi skaityti!“, - taip apie leidinį kalbėjo aktorė E. Latėnaitė.

Kūrybinio vakaro metu žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius sukūrė išties puikią nuotaiką, negailėdamas gerų žodžių Šilalei. Kadangi jis yra kilęs iš kaimyninės Tauragės, mūsų miestas jam puikiai žinomas. Šmaikščiai prisiminė, kad tauragiškiai Šilalę nuo seno vadino „užsieniu“. Toks pasakymas sukėlė auditorijos juoką. Taip pat J. Gaižauskas gyrė Šilalę už švarą ir apie tai nuolat pasakoja savo kolegoms aktoriams, su kuriais į mūsų miestą atvyksta gastrolių.

Įdomu tai, kad J. Gaižauskas, į Šilalę atvykdamas pristatyti pirmąją savo knygą, atsivežė ir antrąją – tik tądien iš leidyklos pasiimtą. Tad šilališkiai buvo pirmieji, išvydę ir galėję įsigyti naują romaną, beje, taip pat paremtą piligrimyste.

Knygos pristatymo metu skambėjo J. Gaižausko ir E. Latėnaitės atliekami kūriniai. Lankytojai galėjo pabendrauti su autoriais, įsigyti knygų ir, žinoma, gauti autografą. 

Renginį organizavo Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-30
Sveiki!
Turite klausimų?