Ką skaito emigrantai?

2020 12 14

Į užsienio valstybes emigravusios lietuvių šeimos skirtingai suvokia ir vertina savo vaikų lituanistinį ugdymą, jo reikalingumą bei ugdymo strategijas. Padiskutuoti apie vaikus ir jaunimą pasirinkome iš esmės dėl to, kad domina, kokią įtaką migracija bei gyvenimas kitose šalyse daro vaikams ir paaugliams. Juk daugiausia apie vaikų ir paauglių patirtis kalba pedagogai, artimieji, bet niekada – patys vaikai ir paaugliai.

Norime pakviesti diskusijai vaikus, jaunimą ir tėvelius. Pasidalinkite komentaruose savo istorijas, Jūsų bendruomenių veikla, grožinės literatūros skaitymu laisvalaikiu.

Ar būdami išvykę iš Lietuvos, puoselėjate kalbą, ar prisėdate vakare po darbų su lietuviška knyga rankose?

Būtų malonu, jei pasidalintumėte, kaip ruošiatės Kalėdoms, ar Jūsų vaikai tradiciškai, kaip ir Lietuvoje, rašo Kalėdų seneliui laiškus?

Kviečiame jaunimą padiskutuoti, kaip gyvendami svečiose šalyse integravotės į svetimas visuomenes, ar aktyviai dalyvaujate lietuvių bendruomenių veikloje, švęsdami lietuviškas šventes ir, be abejo, skaitydami lietuviškas knygas, ar vis dar yra meilė lietuviškai knygai?

Ačiū už diskusijas, susitinkame komentaruose bibliotekos facebook puslapyje.

Diskusijos iniciatorė – Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Dalė Goštautienė.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16