Kaltinėniškiai dalyvavo Kultūros paso veikloje

2020 09 29

Praėjusį penktadienį mūsų bibliotekoje lankėsi Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos Nomedos Kasmauskaitės. Jie dalyvavo Kultūros paso veikloje ir konstravo lego robotus.

„Įkvėpk gyvybės savo robotui" – taip vadinasi Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykdoma Kultūros paso paslauga mokiniams. Įstaigoje organizuojami robotikos užsiėmimai, kuriuose vaikai įgyja programavimo pagrindų ir išmoksta savo rankomis iš daugiau nei 500 detalių pasigaminti robotą. Logo robotų konstravimas – puiki pirštų ir proto mankšta, kuri skatina kūrybiškumą, vaizduotę, ugdo motyvaciją domėtis naujausiomis informacinėmis technologijomis.

Robotikos užsiėmime gali dalyvauti 4-8 klasių mokiniai. Vienoje grupėje gali būti nuo 5 iki 16 mokinių (esant daugiau – derinama atskirai). Užsiėmimo trukmė – 120 min. Klasės, norinčios dalyvauti šioje edukacinėje veikloje, turi registruotis per sistemą www.emokykla.lt.

Edukacinis užsiėmimas susideda iš teorinės ir praktinės dalies. Teorinės dalies metu mokiniai sužino, kas yra robotika ir „skaičiukų" kalba, o praktinės užduoties metu jie konstruoja lego robotus, o vėliau su jais dalyvauja robotų sumo imtynėse. Užsiėmimo pabaigoje aptariamos įgytos žinios ir IT naujovės.

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka turi ilgametės patirties organizuojant robotikos užsiėmimus mokiniams. 2016 metais biblioteka vykdė projektą „Jaunųjų inžinierių laboratorija" ir vedė tris mėnesius trukusius robotikos kursus Šilalės rajono mokiniams. 2019 metais biblioteka įgyvendino projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose". Projekto metu surengti 20 robotikos užsiėmimų, kurie vyko Obelyno, Upynos, Kvėdarnos ir Pajūralio bibliotekose. Juose dalyvavo 60 mokinių nuo 7 iki 14 metų.

Papildoma informacija dėl Kultūros paso paslaugos „Įkvėpk gyvybės savo robotui" teikiama mob. +370 611 618 94.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16