Knygos apie karių moterų iš viso pasaulio istorijų pristatymas

2021 05 14

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionu, kviečia į virtualų knygos „Nežinios fronto linijos“: 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ pristatymą ir susitikimą su knygos autore AUŠRA MAŽONE. Šis virtualus renginys skirtas paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.

Aušra Mažonė – Moterų edukacijos studijos (MES) įkūrėja, valstybės tarnautoja, straipsnių apie įdomias moteris autorė, savanorystę, socialinę atsakomybę ir patriotiškumą ugdančių ir skatinančių projektų iniciatorė, savanorė ir dalyvė. Lietuvos bajoraitė. Gabrieliaus mama, kario žmona.

Susitikimo metu knygos autorė papasakos apie metus laiko trukusį gyvenimą USA bei sutiktas skirtingų šalių moteris, jų kultūras, religijas bei tikras gyvenimiškas istorijas, kurios sugulė į knygą. Bus proga apžvelgti Izraelio, Ukrainos, Kenijos, Japonijos, Indijos, Šri Lankos, Saudo Arabijos, pokario Lietuvos ir kitų šalių moterų, nusprendusių priimti karininko žmonos dalią, likimus.

Apie knygą:

„Keliaudamas per kariaujančią Ukrainą įsitikinau, kad artimųjų išgyvenimai dėl frontininkų yra labai svarbūs norint suprasti tikrąją karo tragediją. Aušra surinko šias dramas ir sudėjo į jautrų bei įtaigų pasakojimą. Taip jausmingai galėjo parašyti tik moteris, pati regėjusi nežinios fronto linijas.“ – Dovydas Pancerovas, žurnalistas. Bestselerio „Kiborgų žemė“ autorius.

„Nežinios fronto linijos“ yra daug daugiau nei pasakojimai apie išsiskyrimus ir susitikimus. Tai knyga apie gebėjimą likti kartu. Mano tėvas, išėjęs ginti Tėvynės, dėl karo metu susiklosčiusių sąlygų nebegalėjo grįžti ir tėvai ilgą laiką nieko nežinojo vienas apie kitą. Mama patyrė daug sunkumų, ypač viena augindama dukrą, tačiau abu tėvus stiprino tikėjimas į Dievą. Nuolatinis buvimas Dievo artumoje teikia stiprybės išlikti kartu šeimoje, kad ir kokios sunkios aplinkybės susiklostytų.“ – Arkivyskupas Gintaras Grušas.

Renginio metu savo prisiminimais apie partizaninį judėjimą pasidalins Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė, tremtinė, knygų apie tremtį sudarytoja, poetė Teresė Ūksienė.

Renginio moderatorė – Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, kario žmona.

Susitikimą stebėkite tiesiogiai per Šilalės viešosios bibliotekos ir Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalinio facebook puslapius.

Transliacijos metu galėsite užduoti klausimų knygos autorei.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-14