Konstruoti robotų į biblioteką atvyko net iš Birštono

2022 02 08

Į mūsų bibliotekos organizuojamą robotikos užsiėmimą mokiniai atvyko net iš Birštono.

„Tai, kad sulaukiame mokinių iš kitos Lietuvos pusės, parodo, kad esame įdomūs savo siūlomomis veiklomis. Man belieka pasidžiaugti, kad mūsų bibliotekoje dirba vyr. bibliotekininkė-edukatorė Loreta Šimutytė-Balčiūnienė“, kuri geba aiškiai ir suprantamai papasakoti apie sudėtingus dalykus, domisi inovacijomis, IT naujovėmis ir savo žinias įtaigiai perduoda jaunajai kartai“, - sakė Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja Rima Norvilienė.

„Įkvėpk gyvybės savo robotui“ – taip vadinasi mūsų bibliotekoje vykdomi robotikos užsiėmimai, teikiami mokiniams kaip Kultūros paso paslauga. Užsiėmimuose vaikai įgyja programavimo pagrindų ir išmoksta savo rankomis iš daugiau nei 500 detalių pasigaminti robotą. Logo robotų konstravimas – puiki pirštų ir proto mankšta, kuri skatina kūrybiškumą, vaizduotę, ugdo motyvaciją domėtis naujausiomis informacinėmis technologijomis.

Edukacinis užsiėmimas susideda iš teorinės ir praktinės dalies. Teorinės dalies metu mokiniai sužino, kas yra robotika ir „skaičiukų“ kalba, o praktinės užduoties metu jie konstruoja lego robotus. Vėliau su jais dalyvauja robotų sumo imtynėse.

Birštono gimnazijos penktokams ir jų mokytojams surengtas ne tik robotikos užsiėmimas, bet ir suorganizuota ekskursija po biblioteką, pristatytos čia turimos inovacijos, įrenginiai, programos, supažindinta su kitų skyrių veikla.

Klasės, norinčios dalyvauti šioje edukacinėje veikloje, turi registruotis per sistemą www.emokykla.lt.

Registracija ir informacija: mob. +370 611 618 94 arba užsukus į Interaktyvią edukacinę erdvę (I a.).

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, L. Šimutytės-Balčiūnienės ir R. Vaitkevičienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-08