Kūrybinės dirbtuvės Obelyno bibliotekoje

2023 12 04

Obelyno biblioteka jau eilę metų rengia ir įgyvendina Šilalės rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros projektus. Šiais metais biblioteka parengė ir įgyvendino projektą „Šiaudų sakmės“. Viena iš projektų veiklų – kūrybinės dirbtuvės „Sode paukšteliai lekioja“, kurių metu šilališkė Alma Jarošiūnienė pristatė senovinį šiaudinių sodų rišimo amatą.

Susirinkusieji į kūrybines dirbtuves sužinojo, kaip paruošiamas pats šiaudas, kad jį būtų galima naudoti kūrybai, mokėsi sodų, angeliukų, paukštelių rišimo bei pynimo paslapčių.

Su didele kantrybe ir meile Alma Jarošiūnienė dalijosi savo kūrybine patirtimi. Nepastebimai prabėgo kūrybinių dirbtuvių laikas, veriant šiaudelį prie šiaudelio, kol dalyvių rankose suspindo „Auksinė šiaudų šviesa“.

Baigiantis popietei, visiems susirinkusiems dėkojo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė, o šiaudų rišimo amato puoselėtojai Almai Jarošiūnienei ji įteikė padėką.

Kaip gražus prisiminimas apie kūrybines dirbtuves bibliotekoje supasi ir auksinę šiaudų šviesą skleidžia Almos dovanotas „Sodas“.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno bibliotekininkė, autorės ir G. Gerdauskienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-06