Kūrybiškas susitikimas su rašytoja Renata Bee

2024 05 31

Bibliotekoje vyko susitikimas su vaikų knygų kūrėja Renata Bee, kuri vedė kūrybines dirbtuvėles ir su vaikais leidosi į spalvotus personažų kūrimo nuotykius, kuriuos sutiko knygoje „Spalvų namelis“.

Renata Bee yra knygos „Spalvų namelis“ autorė bei knygos „Tapukas ir emocijų kuprinė“ iliustruotoja. Renatos kūryba yra publikuota vaikų literatūros žurnale „Laimiukas“. Ji yra užduočių knygelių serijos „Žaidžiu profesijas“ autorė, taip pat yra sukūrusi keletą „Advento knygiukų“. Renata rašo eiles vaikams ir aktyviai lanko mažuosius skaitytojus (darželiuose, mokyklose, bibliotekose ir pan.), veda edukacijas pagal knygą „Spalvų namelis“.

Paskutiniu metu susitikimuose su vaikais autorė dažnai išgirsta:

- Tai kiek iš viso esate sukūrusi knygų?

Tuomet visi kartu pradeda skaičiuoti: 4 užduočių knygelės (nuo kurių prasidėjo autorės kaip knygų vaikams kūrėjos kelionė) + 2 didelės („Spalvų namelis“ bei „Tapukas“ ir emocijų kuprinė) + 6 mažutės (knygiukai) = 12. Taigi iš viso 12 knygų. Tuomet net ir autorei pačiai atrodo OHO!

Renta Bee save apibūdina, kaip knygų autore, kai kurių – iliustruotoja, o dar kai kurių – ir autore, ir iliustruotoja...

„Spalvų namelio“ kūrybinėse dirbtuvėlėse pravėrėme duris į stebuklingą spalvų pasaulį, kur gyvena trys spalvos: Geltona, Raudona ir Mėlyna. Edukacijos metu sužinojome, kas nutinka, kai spalvos susidraugauja, išmokome neužsisklęsti savo kambarėliuose ir būti atviri mus supančiam pasauliui. Susipažinome su pirminėmis ir išvestinėmis spalvomis, išlaisvinome savo kūrybiškumą ir gaminome „stebuklingus raktelius“ bei kalbėjomės apie draugystę, kuri nuspalvina pasaulį pačiomis gražiausiomis spalvomis!

Ačiū vaikams, kad buvote, o mokytojoms , kad drauge auginame žmones iš didžiųjų raidžių. Dėkojame autorei už padovanotą laiką ir neužmirštamas akimirkas, kurias dar ilgai prisiminsime, bei raginimus vaikams kuo dažniau svajoti ir džiaugtis spalvotu gyvenimu.

Šis renginys prisideda prie projekto „Biblioteka visiems“.

Dalė Goštautienė, Vaikų skaityklos bibliotekininkė, R. Norvilienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-31