Naujienos

Kviečiame į nuotolinius renginius „Kaip Lietuvos gyventojai vertina kultūros paslaugas?“

2021 05 03

Lietuvos kultūros taryba gegužės 7–18 d. kviečia į tris nuotolinius renginius „Kaip Lietuvos gyventojai vertina kultūros paslaugas?“, skirtus 10 apskričių kultūros bendruomenėms. Nuotolinių renginių metu bus pristatytos Lietuvos kultūros tarybos iniciatyva KOG instituto atlikto reprezentatyvaus Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimas tyrimo „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ išvados, išskiriant įvairiems regionams būdingas tendencijas.

 Gegužės 7 d. kviečiame prisijungti Alytaus, Kauno ir Vilniaus apskričių kultūros projektų vykdytojus, kultūros organizacijų atstovus ir kūrėjus bei Regioninių kultūros tarybų narius, gegužės 11 d. renginys bus skirtas Panevėžio, Šiaulių ir Utenos apskričių, o gegužės 18 d. – Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskričių kultūros bendruomenių atstovams.

 Tyrimas „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ buvo atliktas siekiant nustatyti šalies gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų prieinamumą ir jų kokybę, lankymąsi kultūros reginiuose ir objektuose, kultūrinių veiklų pasiūlą. Nors šis tyrimas yra vykdomas jau trečią kartą, naujausiasis gyventojų dalyvavimo kultūroje tyrimas (2020 m.) išsiskiria išsamumu – detaliai analizuojama 10 apskričių ir 6 didžiųjų miestų gyventojų kultūros vertinimo situacija, be to atliktas platesnis kultūros ryšio su socialiniais aspektais (poveikis pilietiškumui, laimės pojūčiui ir pan.) vertinimas. Tyrimo metu gyventojai buvo prašomi pasidalinti savo patirtimi bei nuomone apie įvairius kultūrinio gyvenimo aspektus – nuo lankymosi koncertuose ir teatruose iki naudojimosi archyvais bei viešųjų bibliotekų paslaugomis. Be to atskira dalis tyrime skirta praėjusių metų pavasarį paskelbto karantino įtakos kultūriniams gyventojų įpročiams įvertinti.

 Nuotolinių pristatymų metu atskirų apskričių kultūros bendruomenėms metu bus  trumpai apžvelgti pagrindiniai bendri tyrimo rezultatai ir išsamiau pristatyti konkrečių apskričių regioniniai akcentai ir analizė.

 Tyrimą pristatys ir į klausimus atsakys tyrėja, KOG instituto tyrimų ir įžvalgų vadovė Rūta Matulaitienė. Ji turi ilgesnę nei 10 metų patirtį visuomenės nuomonės, prekių ženklų komunikacijos, reklamos, vartotojų elgsenos, klientų patirties, reputacijos ir kitų sričių tyrimuose. Jos įgyvendinti projektai apima viešąjį, verslo paslaugų, automobilių, finansų sektorius, greito apyvartumo prekių (FMCG).

 Nuotoliniai renginiai:

 2021 m. gegužės 7 d. 10.00

 Kaip Lietuvos gyventojai vertina kultūros paslaugas? Regioniniai akcentai: Alytaus, Kauno ir Vilniaus apskritys

https://fb.me/e/1ye2YFFVN

 2021 m. gegužės 11 d. 10.00

 Kaip Lietuvos gyventojai vertina kultūros paslaugas? Regioniniai akcentai: Panevėžio, Šiaulių ir Utenos apskritys

https://fb.me/e/dKX92U9a0

 2021 m. gegužės 18 d. 10.00

 Kaip Lietuvos gyventojai vertina kultūros paslaugas? Regioniniai akcentai: Klaipėdos, Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskritys

https://fb.me/e/1FzEBsTA8

 www.kulturostyrimai.lt

Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-03
Sveiki!
Turite klausimų?