Naujienos

Kviečiame susipažinti su Informacijos išteklių ir metodikos skyriaus vedėja Stefa Minutaite

2022 05 23

Stefa, kaip ir Vilma, su kuria jau supažindinome, taip pat didžiąją dalį savo gyvenimo paskyrė bibliotekai. Ji bibliotekoje dirba 32 metus.

Įdomus faktas, kad Stefa ir Vilma yra klasiokės ir grupiokės. Kartu mokėsi vidurinėje ir Telšių aukštesniojoje kultūros mokykloje.

Ką bibliotekoje reiškia dirbti Informacijos išteklių ir metodikos skyriuje?

Stefa pasakoja, kad didžiąją dalį jos darbo užima metodinis darbas, kurio pagrindinis tikslas – ieškoti bibliotekinio darbo naujovių ir diegti jas mūsų rajono bibliotekose. Taip pat Stefa konsultuoja ir moko bibliotekininkus (-es) bibliotekinio darbo klausimais, rengia ir įgyvendina projektus, renka, apdoroja ir įvairioms institucijoms teikia darbo statistiką ir ataskaitas, koordinuoja šalies mastu bibliotekose vykstančias akcijas, ragina mūsų rajono bibliotekas juose dalyvauti.

Stefa pasakojo, su kokiais iššūkiais tenka susidurti darbe: „Nuo praėjusių metų birželio prie mano darbo prisijungė papildoma sritis – naujų dokumentų pirkimas ir periodikos prenumerata viešajai bibliotekai ir jos filialams. Man tai kol kas tikras iššūkis – kaip turint kuklų finansavimą reikalingomis knygomis ir periodiniais leidiniais aprūpinti viešąją biblioteką ir filialus, kad juose besilankantieji būtų patenkinti“.

Paklausus, kodėl Stefa nusprendė dirbti Šilalės viešojoje bibliotekoje ir ką jai reiškia darbas, ji atsakė: „Į Šilalės biblioteką grįžau baigusi Telšių aukštesniąją kultūros mokyklą ir gavusi paskyrimą. Pirmus penkerius metus dirbau Obelyno filiale, vėliau – Šilalėje“. Na, o darbas bibliotekoje Stefai labai priimtinas. „Bibliotekininkės profesiją pasirinkau todėl, kad labai mėgau skaityti. Iš tikrųjų norėjau studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą, bet pabijojau, kad neįstosiu. Todėl, kaip alternatyvą pasirinkau bibliotekininkystę. Besimokant kultūros mokykloje net minties neturėjau, kad dirbsiu bibliotekoje. Maniau, kad kažkiek, laikinai padirbėsiu, stosiu į universitetą ir tikrai būsiu lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Deja, viskas susidėliojo taip, kad universitete dar kartą baigiau bibliotekininkystę, o literatūra liko tik pomėgis. Šiandien atrodo, kad nieko daugiau ir nemoku, o darbas bibliotekoje – mano gyvenimas“.

Laisvalaikiu mūsų Stefa užsiima įvairiomis, bet labai įdomiomis veiklomis: domisi senąja lietuvių kulinarija, jos istorija, daug gamina, išbando naujus receptus, keliauja, lankosi koncertuose bei spektakliuose. Knygos taip pat yra neatsiejama jos gyvenimo dalis. Įdomus faktas, kad Stefa domisi vyndaryste ir kasmet bando sukurti ir pagaminti naujo skonio vyną.

Emilija, Andriušaitė, bibliotekos praktikantė
Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-23
Sveiki!
Turite klausimų?