Laukuviškių išvyka istoriniu-etnokultūriniu keliu Gulbėse

2024 05 09

Laukuvos bibliotekininkė Jolanta Kairienė su Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 5 ir 7 klasės mokiniais surengė išvyką istoriniu-etnokultūriniu pažintiniu šimtmečio keliu Gulbių kaime.

Prie kiekvieno stogastulpio mokytojos A. Bitinienė ir I. Girčienė supažindino mokinius su juose įamžintais žmonėmis.

Prisiminėme laikus, kaip žemę tautiečiai dirbo su arkliu ir plūgu, kai bibliotekininkai slėpė knygas nuo sudeginimo. Aplankėme I. Petkutei-Neringai – Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvei pastatytą ženklą. Ji rašė patriotinius eilėraščius, kuriuos perduodavo partizanams, o šie juos spausdino.

Nepamirštamas ir stogastulpis S. Daukantui – istorikui, rašytojui ir švietėjui, kuris buvo vienas pirmųjų tautinio atgimimo ideologų.

Gulbių kaime stovintys paminklai mus skatina atminti tuos, kurie kovojo už laisvę, teisingumą ir žmogaus teises, nepaisant  išbandymų ir pavojų. Tai yra svarbus priminimas mums, jog turime būti dėkingi, kad saulę, žydinčias pievas ir dangų matome stovėdami kieme, o ne slėpdamiesi bunkeriuose.

Žygį užbaigėme eidami knygnešių pramintu keliu, nešdami knygų ir brošiūrų prie Paršežerio stovyklavietės esančiam knygų nameliui.

Jolanta Kairienė, Laukuvos bibliotekininkė, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-09