Laukuvos bibliotekoje surengta Vytauto Jaugėlos kūrybos popietė

2020 07 27

Laukuvos bibliotekoje pristatyta Vytauto Jaugėlos kūrybinių darbų paroda. V. Jaugėla yra daugelio kultūrinių renginių organizatorius, fotografas, kino mėgėjas, medžio drožėjas, tapytojas, senienų rinkėjas. Taip pat reiktų paminėti, kad parodos autorius turi sąsajų su Laukuva. Jis čia kurį laiką gyveno ir Laukuvos vidurinėje mokykloje baigė septynias klases.

Meistras yra sukūręs nemažai šventųjų skulptūrėlių. Ypač mėgstami „Šv. Jurgio", „Rūpintojėlio" siužetai. Jo padarytos skulptūrėlės puošia Žemaičių Kalvarijoje prie senelių namų stovintį koplytstulpį, keletą kitų koplytėlių ir stogastulpių Žemaitijoje. V. Jaugėlos kūrinių yra įsigijęs Žemaitijos nacionalinis parkas, Telšių Alkos muziejus, jų nemažai privačiose kolekcijose.

V. Jaugėla yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Jis pats yra sakęs, kad mėgo paišyti nuo pat vaikystės. Ir jam tai sekėsi. Dar besimokydamas Laukuvos mokykloje, taip gerai piešė, kad piešimo mokytojas nepatikėdavo, kad tai Vytautas padarė. Manydavo, kad sesuo jam padėjo. Laukuva, kaip sako Jaugėla, garsėjo menininkais. Ir tas jį skatino „įkišti nosį į tą jų būrį".

Autoriaus darbus galite apžiūrėti Laukuvos bibliotekoje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, Laukuvos filialo bibliotekininkės Birutos Viknienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-31