Mažieji mokėsi pažinti rudens gėrybes

2022 09 19

Kaip sudominti vaikus daržo gėrybėmis? Pirmiausia tam reikia, kad daržovių auginimo procesą vaikai galėtų stebėti iš arti ir, esant galimybei, patys prie to prisidėtų.

Vaikų rankytėmis pasodinti bei prižiūrimi daigeliai suteikia neišdildomų įspūdžių. Jau kelintus metus Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai turi galimybę sudalyvauti daržovių auginimo procese, kurio metu mažieji mokosi pažinti daržoves nuo pasodinimo iki derliaus nuėmimo. O užaugintomis gėrybėmis vėliau gali pasidžiaugti ne tik patys, bet ir bibliotekos lankytojai.

Praėjusią savaitę bibliotekos darbuotojos aplankė ir pasveikino vaikų darželio mažuosius, pasidžiaugė jų darbais bei pristatė Gerda Muller knygą „Kaip užauga tavo daržas?“.

Su didžiausiu noru ir džiaugsmu mažieji rodė, kiek užaugino grikių ir kitų rudens gerybių. Šiltnamyje radome penkių rūšių daržovių, sutikome net saldžių žemuogių.

Taip pat su mažaisiais daržininkais keliavome lydimi knygos herojės Sofijos, kuri gyvena dideliame mieste ir pažįsta tik tas daržoves, kurias perka prekybos centre. Sau atsakėme į daugelį klausimų: kodėl ilgai neišrautos morkos žiedas panašus į skėtį, kiek česnako galvutėje yra skiltelių, ar kolorado vabalas „gerietis“, ar kurmiai duoda naudos...?

Susipažinome su Sofijos įrankiais: kam skirtas kastuvas, kauptukas, purentuvas, kuoliukas (sodinimui), laistytuvas. Pasidalinome Sofijos receptu: supjaustykite burokėlius mažais kubeliais, įdėkite tiek pat obuolių, supjaustytų mažais gabalėliais. Pagardinkite aliejaus bei acto užpilu ir skanaukite. Juk taip paprasta! Šiuos lapelius su užrašyta receptūra kiekvienas mažasis daržininkas kruopščiai įsidėjo į savo kišenėlę ir sutarėme, kad grįžus iš darželio, padedant tėveliams, gamins Sofijos salotas.

Ačiū tariame auklėtojoms Daivai Pilypienei, Monikai Čapaitei ir mieloms auklytėms.

Dalė Goštautienė, Vaikų skaityklos bibliotekininkė, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-19