Naujienos

Metų knygos rinkimai: Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė?“

2021 02 08

Šešioliktą kartą akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Tradiciniais tapę knygų rinkimai skatina vaikus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra. Šiais metais vaikų kategorijoje aš pristatyti Monikos Vaicenavičienės knygą „Kas yra upė?“  

Upės išsiuvinėja pasaulį margiausiais raštais, sudygsniuoja istorijas, supina kartu įvairiausias vietoves, laikus ir žmones. Jų srovės gali mus nuplukdyti į tolimiausias vietas, suburti ir atgaivinti.                                Tai knyga mąsliems ir mąstantiems vaikams, keliantiems klausimus ir ieškantiems ilgų atsakymų, suprantantiems ar bent nujaučiantiems, kad pasaulyje beveik niekada nėra paprastų ir greitų atsakymų. Kad net, rodos, pats paprasčiausias dalykas – akmuo, medis ar upė – vertas atidesnio žvilgsnio.

Verta atkreipti dėmesį, kad knyga pirmiausia buvo išleista ne Lietuvoje, bet Švedijoje, todėl skaitome vertimą.

Kaip su vaikais kalbėtis apie mus supančią gamtą, jei kylančius pavojus ir jos saugumą? Knygos autorė kviečia pačius vaikus kelti savo klausimus, pažinti ir kalbėtis.

„Knygoje stengiausi paminėti ne tik gražias upių istorijas, tačiau ir tamsesnes bei sunkesnes jų puses, kurios yra neišvengiamos“, - sakė Monika Vaicenavičienė.

Skaitant ir žvalgantis po knygos puslapius, viename kamputyje galima aptikti šiuos žodžius „Kas valdo vandenį, valdo ir gyvybę. Tai milžiniška atsakomybė“.

Kviečiu paskaityti šią knygą ir balsuoti Metų knygos rinkimuose: http://www.skaitymometai.lt/index.php?1358645194

Parengė Ona Bajorinienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja 
Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-08
Sveiki!
Turite klausimų?