Naujienos

Minint bibliotekos 85-metį, parengta paroda „Jie kūrė mūsų biblioteką“

2022 08 05

Biblioteka minėdama Šilalės miesto gimtadienį ir kartu švęsdama savo 85-ąjį jubiliejų, parengė parodą „Jie kūrė mūsų biblioteką“. Taip ne tik norima paminėti bibliotekos įkūrimą, bet ir prisiminti bei pasidžiaugti žmonėmis, kurie padėjo kurti ir puoselėti bibliotekos bendruomenę.

Parodoje yra pateikta bibliotekos istorija, sudėtos buvusių ir dabartinių bibliotekos darbuotojų nuotraukos, jų veiklos bei pasiekimai dirbant šioje kultūros įstaigoje.

Šilalės biblioteka įkurta 1937 m. Pirmuoju vadovu buvo paskirtas mokyklos vedėjas Albinas Monstvila. Prasidėjus Antram Pasauliniam karui 1941 m. biblioteka sudegė su joje buvusiomis knygomis, išliko tik tos knygos, kurios buvo pas skaitytojus. 1950 m. biblioteka tapo rajonine. 1956 – 1965 m. bibliotekai pradėjo vadovauti Agota Andrijauskaitė – Juškienė, kuri buvo pirmoji specialistė – bibliotekininkė. 1961 – 1965 m. bibliotekos vadovo pareigas užėmė Juzefa Zonytė. 1965 – 1977 m. bibliotekai vadovavo Ona Budrienė. Tais pačiais metais rajoninė biblioteka buvo reorganizuota į centrinę biblioteką su 32 filialais kaimo vietovėse. O 1992 m. vėl buvo reorganizuota biblioteka tapo Miesto biblioteka. 2009 m. startavus projektui „Bibliotekos pažangai“ buvo kompiuterizuota Viešoji biblioteka ir jos filialai, kurio dėka pasikeitė bibliotekos teikiamos paslaugos ir pagerino jų efektyvumą. Nuo 2010 m. gruodžio mėn. bibliotekos direktore paskirta Astutė Noreikienė. Daugiau istorinių faktų: https://www.silalesbiblioteka.lt/apie-mus/

Taip pat negalime pamiršti ir dabartinio bibliotekos kolektyvo, kuris toliau tęsia prieš 85-erius metus pradėtą darbą. Darbuotojai noriai ir su šypsena suteikia paslaugas, aptarnauja bibliotekos lankytojus, organizuoja kultūrinius renginius.

Kviečiame ir Jus apžiūrėti bibliotekos paruoštą parodą ir savo apsilankymu pagerbti žmones, kurie prisidėjo prie bibliotekos kūrimo!

Fausta Kozlovaitė, bibliotekos savanorė


Paskutinį kartą redaguota: 2022-08-05
Sveiki!
Turite klausimų?