Obelyne pastatytas mezgimo suolelis

2021 06 22

Obelyno biblioteka bendruomenei pristatė Etninės kultūros plėtros projektą „Mezgimo suolelis“, skirtą tradicinio mezgimo amato puoselėjimui. Simbolinio „Mezgimo suolelio“ atidaryme dalyvavo nemažas būrelis šio amato gerbėjų iš Obelyno ir Upynos.

Bibliotekininkė Silvijana Trijonaitienė renginį pradėjo inscenizuota pasaka „Mezgėja ir laumė“, kur mezgėja buvo Inga Čiarienė, o Laumė – Giedra Petrikienė. Po teatralizuoto pasirodymo pristatytas įgyvendinamas projektas, perkirpta simbolinė juostelė, atidarytas „Mezgimo suolelis“ ir įteiktos padėkos.

Už projekto idėjos kūrybinį išpildymą padėkota suolelio meistrui, buvusiam obelyniškiui Daliui Patlabai. Taip pat padėka už nuolatinį bendradarbiavimą ir suteiktą paramą įteikta „UAB Daigita“.

Vėliau susirinkusios mezgimo amato gerbėjos, patogiai įsitaisiusios liepų pavėsyje, ėmėsi mezgimo, taip prisijungdamos prie Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos, kuri švenčiama antrąjį birželio šeštadienį.  Ne tik smagiai sukosi siūlų kamuoliukai ir mikliai  švysčiojo virbalai mezgėjų rankose, bet  kiekviena iš jų renginyje pristatė ir savo numegztus darbelius. O didžiausią įspūdį susirinkusioms paliko obelyniškės Danutės Aurylienės numegztos miniatiūrinės kojinytės ir pirštinės. Nors saulutė tą dieną nepagailėjo savo spindulių, tačiau mezgėjos neskubėjo skirstytis, šnekučiavosi, dalinosi patirtimi ir nusprendė ateityje tęsti šią gražią mezgimo viešumoje tradiciją.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė, autorės ir Renatos Gužauskienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-22