Naujienos

Parodos ,,Nugalėsim arba žūsim‘‘ lankymas su gide

2024 05 14

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Interneto skaitykloje, eksponuojama kilnojamoji paroda ,,Nugalėsim arba žūsim‘‘. Šią parodą parengė Kauno Vytauto  Didžiojo karo muziejus.

Visą gegužės mėnesį ją galima aplankyti savarankiškai arba su gide, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus specialiste Rūta Vaitkevičiene.

Paroda pasakoja apie Lietuvos Didžiosios kunigaikštytės kariuomenės dragūnus, jų ištakas, raidą ir šių dienų Dragūnų batalioną.

Dragūnai (pranc. dragons; lot. draco ­­– drakonas, slibinas) yra kavalerijos rūšis, galinti kautis tiek raitomis, tiek pėsčiomis. Dragūnas pasižymėjo mobilumu, buvo ginkluotas muškieta, vienu arba dviem pistoletais ir rapyra. Apie dragūnus žinoma nuo XV a. Šių laikų dragūnai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas. Šis karinis dalinys, tęsiantis dragūnų pradėtas karybos tradicijas, atpažįstamas per vėliavą, kurioje pavaizduotas trigalvis drakonas, ir per šūkį ,,Nugalėsim arba žūsim‘‘.

Paroda skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Todėl puikiai tiks kaip integruota istorijos ar pilietiškumo pamoka.

Ekskursija po parodą trunka iki 45 min.

Norintys į parodos pažinimą leistis su gide, būtina išankstinė registracija tel. (0 449) 74303.

Savarankiškam lankymui kviečiame užsukti į Interneto skaityklą (I a.) bibliotekos darbo metu iki gegužės 27 d.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-14
Sveiki!
Turite klausimų?