Pasveikino Šilalės garbės pilietį K. Misių

2022 08 29

Šilalės miesto šventės metu kraštotyrininkui ir istorikui Kaziui Misiui buvo suteiktas Šilalės garbės piliečio vardas. Simboliška, kad šis apdovanojimas jam įteiktas minint 80-ąsias gimimo metines. Nominantą pasveikino ir mūsų bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, padėkojo už bendradarbiavimą ir didžiulį indėlį renkant medžiagą apie Šilalės krašto istoriją.

Paraišką su pasiūlymu pagerbti K. Misių aukščiausiu Šilalės rajono savivaldybės apdovanojimu suteikiant jam Šilalės garbės piliečio vardą teikė Šilalės viešoji biblioteka, Žadeikių seniūnija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialas.

K. Misius gimė Paymėžio kaime (Kvėdarnos sen.), mokėsi Šventų  (pervadintoje Žadeikių) pradinėje mokykloje, o vėliau Kvėdarnos vidurinėje mokykloje. Jis yra inžinierius, kraštotyrininkas, istorikas, enciklopedininkas, mokslo darbuotojas, visuomenininkas, Lietuvos istorikų, Lietuvos knygnešių, Žemaičių kultūros draugijų ir Žemaičių akademijos narys. K. Misius tiria lietuviškosios spaudos draudimą, XIX a. pab. kultūrinį ir ekonominį Lietuvos gyvenimą, miestelių, kaimų ir dvarų istoriją, švietimo raidą iki 1940 metų bei iškilių asmenybių biografijas.

Nors ir labai užimtas, bet gimtojo Šilalės krašto neužmiršo. Neatsitiktinai K. Misiaus gausiuose ir profesionaliuose tyrimuose daug dėmesio yra skirta mūsų krašto etninės kultūros tyrimams, jų populiarinimui ir tradicijų puoselėjimui.

Šilalės viešoji biblioteka džiaugiasi galėdama bendradarbiauti su kraštiečiu. Jis yra bibliotekos knygos „Šilalės krašto bažnyčios: istorija ir architektūra“ istorinių straipsnių autorius. Belieka pasidžiaugti, kad K. Misiaus gyvenimo darbai buvo įvertinti.

Beje, kovo pabaigoje Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Kaziui Misiui buvo įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Šis apdovanojimas buvo įsteigtas pagerbti Petkevičaitės-Bitės atminimą, taip pat skatinti mūsų tautiečių darbą valstybės labui, ir atsidėkoti už idėjas, kurios brandina visuomenės pilietinį, tautinį bei kultūrinį sąmoningumą.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja
Paskutinį kartą redaguota: 2022-08-29