Penktadienio faktas: kuo garsiajame „Titanike“ svarbi buvo biblioteka?

2020 04 10

1912 m. balandžio 10 d. „Titanikas" išplaukė iš pietų Anglijos, tačiau praėjus vos keturioms dienoms, laivas nuskendo. Ar garsiajame „Titanike" buvo lietuvių? Ir kuo laive svarbi buvo biblioteka, tuoj viską paaiškinsime?

Garsiuoju laivu plaukė 3 lietuviai

Vienas buvo vienas įgulos narių, neturėjo ir trisdešimties metų. Bėgo nuo carinės valdžios, nes nenorėjo atlikti rekrūtų prievolės kariuomenėje, todėl plaukė pasivadinęs kitu vardu ir pavarde.

Antrasis lietuvis – trečiosios klasės keleivis – 22-ejų Eliezeras Gilinskis.

Trečiasis „Titaniko" lietuvis – 27-erių kunigas Juozas Montvilas. Kiek žinoma, lemtingąją naktį kunigas J.Montvila buvo bibliotekoje – priiminėjo žmones, klausė jų išpažinčių, laimino ir nė nebandė pasinaudoti galimybe patekti į gelbėjimosi valtį.

Ketvirtasis asmuo, susijęs su „Titaniku" – kapitonas Liudvikas Stulpinas, kilęs iš Jomantų kaimo. Jis plaukė su laivu „Birma" į pagalbą „Titanikui", nes pirmasis išgirdo SOS šauksmą – buvo už 100 km. Tačiau, deja, į gelbėjimo operaciją L. Stulpinas nespėjo.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja

Šaltinis: 15min.lt