Naujienos

Pradedama savanorių registracija: jaunų žmonių laukia ir biblioteka

2020 04 20

Norintys pradėti savanoriauti nuo šių metų antrojo pusmečio turi suskubti registruotis. Mūsų biblioteka turi net 4 puikus jaunų žmonių savanorystės pavyzdžius. Galime patvirtinti, kad nauda – abipusė: įstaiga gauna naujų idėjų, o savanoriai – naudingos patirties. Būsimi savanoriai turi registruotis duomenų bazėje iki gegužės 18 d.

Pasidalijo patirtimi

Vienuoliktokas Matas atlikti savanorišką veiklą bibliotekoje pasirinko dėl galimybės pagilinti savo žinias IT srityje. Jis padėjo skenuoti kraštotyrinę medžiagą apie kultūros paveldo objektus, aptarnavo vartotojus Interneto skaitykloje, gilinosi į bibliotekoje atliekamus IT procesus ir IT paslaugas, padėjo gyventojų kompiuterinio raštingumo ir robotikos mokymuose, atliko kitus, kiek mažiau matomus, bet labai reikalingus darbus.

Abiturientė Aušrinė taip pat pasirinko savanorišką veiklą atlikti Šilalės bibliotekoje. Ji susipažino su Vaikų literatūros skyriaus veikla ir čia padėjo parengti parodą, skirtą Žemaitijos metams, vedė renginį „Kai prabyla medis". Savanorė taip pat dirbo ir Interaktyvioje jaunimo erdvėje, kur išmoko naudotis naujausiais įrenginiais, padėjo aptarnauti lankytojus.

„Viliuosi, kad savanoriai savo veikla bibliotekoje nenusivylė ir baigę studijas biblioteką matys ne kaip instituciją, bet ir kaip galimą darbovietę", - linkėdama Aušrinei ir Matui sėkmingai siekti ateities tikslų, sakė jų veiklą kuravusi vyr. metodininkė Stefa Minutaitė.

Apie savanorišką veiklą

Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programą sudaro nenutrūkstama 6 mėn. tarnyba po nemažiau nei 40 val./ mėn. (ne mažiau nei 2 val./ savaitę).

Kiekvienas savanoris, greta intensyvios tarnybos, taip pat dalyvauja individualiuose susitikimuose su mentore. Susitikimų metu savanoriai mokosi įveikti sunkumus, pažinti save, savo įgūdžius, formuluoti asmeninius ugdymosi tikslus ir jų metodiškai siekti – tai neatsiejama programos dalis.

Sėkmingai įveikusiems visus iššūkius, suteikiami JST pažymėjimai, kuriuose atsispindi sustiprinti ar naujai įgyti įgūdžiai.

Naudingos nuorodos į registraciją

Daugiau apie registraciją ir programą: https://jrd.lt/savanoryste/jst

Registracija: https://jst.jrd.lt/newCandidate

Apie registraciją: https://bit.ly/3acO3z1

Nuotraukoje: pusmečio savanorišką veiklą bibliotekoje atlikę Aušrinė ir Matas su kuratore Stefa Minutaite.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-30
Sveiki!
Turite klausimų?