Naujienos

Prasidėjo pirmieji virtualūs skaitmeninio raštingumo mokymai Šilalės rajone

2020 04 21

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau nuo vakar, balandžio 20 dienos, pradėjo organizuoti skaitmeninio raštingumo mokymus nuotoliniu būdu. Kol kas virtualius mokymus biblioteka gali pasiūlyti tik pažengusiems rajono gyventojams. Ši nauja paslauga – nemokama. Kompiuterinio raštingumo mokymus veda Tenenių filialo bibliotekininkė Liuda Aistė Trakšelienė, kuri baigė specialius kursus organizuoti tokius mokymus nuotoliniu būdu.

Virtualiuose mokymuose gali dalyvauti visi Šilalės rajono gyventojai, kurie namie turi interneto ryšį, kompiuterį, planšetę, mobilų telefoną ir, žinoma, noro mokytis ir išmokti kažko naujo. Beje, L. A. Trakšelienė akcentuoja, dalyviams nėra reikalavimo įjungti kameros, nes dalyviai gali tiesiog klausyti lektorės nerodydami savo veido.

Skaitmeninio raštingumo mokymai nuotoliniu būdu trunka 6 valandas, kurios gali būti išskirstytos per dvi ar tris dienas – priklausomai nuo dalyvių pageidavimų. Vienoje grupėje gali mokytis iki 20 asmenų.

Gyventojų amžius nėra ribojamas. Tačiau labai skatintumėme mokymuose dalyvauti vyresnio amžiaus žmones ir senjorus.

Norintys tobulinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius nuotoliniu būdu privalo užsiregistruoti pas mokymų lektorę Liudą Aistę Trakšelienę mob. +370 629 077 70 arba el. paštu liuda.aiste.sleiteryte@gmail.com. Bibliotekininkė suteiks visą reikiamą informaciją, atsakys į iškilusius klausimus ir kiekvienam priskirs specialius prisijungimus prie mokymų platformos.

Mokymų metu Jūs išmoksite, kaip saugiai naršyti internete ir dalytis svarbia informacija bei kitų įdomių dalykų. Be to, pažadame, kad savo laiką praleisite prasmingai ir turiningai, pabendrausite su bendraminčiais. Naujos patirtys suteikia džiaugsmo, paturtina žmogų naujomis žiniomis.

Galimos mokymų temos: „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas", „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis", „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas", „Būk aktyvus, unikalus ir verslus", „Inovatyvus savęs pristatymas", „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykite internetu", „Planuokime laisvalaikį internetu" ir kt.

Kompiuterinio raštingumo mokymų nuotoliniu būdu data, laikas ir kursų tema bus derinama, atsižvelgiant į dalyvių norus, pageidavimus ir pasiūlymus.

Baigusiems mokymus, visi dalyviai į savo el. paštus gaus tai patvirtinančius pažymėjimus.

Kompiuterinio raštingumo mokymai mūsų rajono gyventojams šiuo karantino laikotarpiu yra ypač svarbūs ir aktualūs, nes vienintelis rekomenduotinas būdas bendrauti su šeimos nariais ir artimaisiais yra būtent virtuali forma.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, L. A. Trakšelienės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-30
Sveiki!
Turite klausimų?