Prasmingos vaikų pramogos gamtoje

2022 06 16

Sulaukę šilto ryto ir atlikę metų veiklos „namų darbus“, Šilalės bibliotekos vaikų klubas „Nykštukas“ keliavo į gamtą: stebėti, tyrinėti, atrasti, pailsėti, pabūti kartu gryname ore.

Tyrinėjimai, patirtinė veikla gamtoje atvėrė vis naujų paslapčių (kurių dažniausiai net nepastebi kasdienybėje), padėjo geriau ją pažinti ir atlikti savus atradimus.

Keliaudami matavome pasirinktų medžių apimtis ir aiškinomės, kuris sutiktas medis storiausias, o kuris ploniausias. Kodėl vieni medžiai žydi, o kiti – ne? Į šį klausimą irgi radome atsakymą.

Didžiausios diskusijos kilo dėl orientavimosi gamtoje, pasiklydus miške. O gi miške orientuotis galima pagal medžio žieves, samanas, skruzdėles, saulę, o vakarų kryptį padeda nustatyti kompasas.

Klubo „tyrinėtojai“ pasijuto gamtos dalimi, ją pajuto visais savo pojūčiais. O po užduočių leidomės į žaidimų sūkurį ir klubo veiklos prisiminimus.

Gamtos prieglobstyje klubo vaikai taip pat priėmė skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Dalė Goštautienė, Vaikų skaityklos bibliotekininkė, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-16