Naujienos

Pristatyta jau septintoji knygos apie tremtį „Erškėčių keliu" dalis

2020 03 06

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje pristatyta jau septintoji knygos „Erškėčių keliu" dalis, pasakojanti apie tremties baisumus, žmonių likimus ir išgyvenimus. Renginyje dalyvavo šio knygos sudaryta, Šilalės garbės pilietė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Šilalės filialo pirmininkė Teresė Ūksienė, leidinio bendraautoriai, svečiai iš Vilnius, Klaipėdos, Mažeikių, Plungės, Šilutės ir kt.

Pirmoji knyga tuo pačiu pavadinimu išleista 1996 metais. Ją sudarė Monika Alūzaitė-Kuličauskienė, daugeliui žinoma partizanės Aldonos slapyvardžiu. Autorė turėjo vilties, kad skaitytoją kada nors pasieks ir antroji knyga. Tačiau, naujos knygos jai taip ir neteko išvysti. Po M. A. Kuličauskienės mirties jos pradėtą darbą pažadėjo tęsti šilališkiai – panašaus likimo žmonės, sovietinės okupacijos išvarginti buvę tremtiniai, kolegos ir bendraminčiai, kuriuos subūrė LPKTS Šilalės filialo pirmininkė T. Ūksienė. Jos dėka pasaulį išvydo jau septintoji knyga.

Knyga „Erškėčių keliu VII" pasakoja skaudžias realių žmonių istorijas apie tremtį. Leidinyje sutalpintos Žemaitijos krašto, daugiausiai šilališkių, buvusių politinių kalinių, tremtinių ir rezistentų prisiminimai, įtaigūs pasakojimai ir straipsniai apie okupacijos padarytas žaizdas. Knygoje prisimenamas herojiškas partizanų pasipriešinimas okupantams, ryšininkų nuoširdi, pasiaukojanti pagalba kovotojams, nežmoniškas gyventojų persekiojimas – areštai be kaltės, bausmės – žiaurūs trėmimai į speiguotą Sibirą.

Nauja knyga pasidžiaugė į renginį atvykę LPKTS pirmininko pavaduotoja ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Kalnikaitė, Šilalės garbės pilietis Petras Bielskis. Eilėmis į susirinkusiuosius kreipėsi Žemaitijos rašytojų bendrijos pirmininkė Virginija Kairienė.

Koncertavo Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro moterų kvartetas „Aitra" (vadovė Laima Petkuvienė).

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-14
Sveiki!
Turite klausimų?