Pristatyta knyga su Šilalės krašto dainomis

2023 01 19

Sausio 18 d. Šilalės viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilalės krašto folklorinių dainų knyga „Augin muni mažą“. Tai pirmasis toks leidinys, kuriame surašyta 120 dainų, surinktų iš šilališkių šeimų.

Šias dainas dar prieš beveik keturis dešimtmečius per ekspediciją Šilalės rajone surinko ir užrašė folkloro ansamblio „Visi“ (vadovas Evaldas Vyčinas) nariai. Tuo tarpu knygą su unikaliomis Šilalės krašto dainomis nusprendė išleisti Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio „Veringa“ vadovė Jolanta Kažukauskienė ir taip simboliškai pažymėti šio kolektyvo 20 metų veiklos sukaktį.

Pasak J. Kažukauskienės, šioje knygoje – tik dalis dainų, kurios buvo susigrąžintos iš archyvų. Todėl tikėtina, kad ateityje turėsime dar vieną leidinį su papildytais kūriniais, kurių skaičiuojama per 500.

Knyga parengta bendradarbiaujant su Lietuvos ir teatro akademijos prof. habil. dr. Daiva Vyčiniene ir doc. Evaldu Vyčinu. Finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė padėkojo už vertingą ir išliekamąją vertę turinčią knygą, kuri neabejotinai pravers augančiai Šilalės krašto jaunajai kartai.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-19