Naujienos

Pristatyta M. Milinio knyga „Partizanas II"

2020 02 20

Vakar Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi istorinio romano „Partizanas II" autorius, žurnalistas ir redaktorius Mindaugas Milinis. Jis sakė, kad mūsų mieste savo knygą pristato neatsitiktinai, nes romano veiksmas daugiausiai vyksta Memelyje ir Šilalėje.

Renginio metu rašytojas papasakojo, kad per 12 metų jis yra išleidęs 8 knygas. Knygos autorius yra kilęs iš Šilutės, todėl kaimyninė Šilalė puikiai pažįstama. Kuomet reikėjo romanui „Partizanas II" rinktis veiksmo vietas, pirmiausiai akys nukrypo už 50 km nuo gimtojo miesto esančią Šilalę. Pasak M. Milinio, čia vyko aktyvus partizaninis pasipriešinimas. Knygoje aprašoma dabartinė Šilalės klebonija, kurioje anksčiau buvo NKVD būstinė, Pajūrio miestelis ir kitos vietos.

M. Milinis akcentavo, kad knygoje sudėti faktai yra fikcija, todėl jo knygą reikia vertinti kaip grožinį kūrinį, nors, tiesa, kai kurie personažai turi „gyvumo" ir yra paremti konkrečių žmonių asmeninėmis istorijomis. Tačiau visgi reikia pabrėžti, kad pristatydamas pirmąją knygą „Partizanas", rašytojas teigė, kad 80 proc. romane aprašytų faktų yra tikri, tik „įvilkti" į pasakojimo rūbą. Jis rėmėsi autentiškais laisvės kovotojų atsiminimais, pokalbiais su likusiais gyvais pasipriešinimo dalyviais. Kiekvienas jų, stodamas į partizanus, turėjo skirtingus motyvus: vieni nusprendė slėptis miškuose, kol kas nors pasikeis, kiti tikėjo Lietuvos nepriklausomybe, treti laukė pagalbos iš Vakarų. Skirtingi jų likimai susipina ir kuria romano „Partizanas II" siužeto įtampą.

Knygos pristatyme dalyvavo ir sveikino žodžius tarė Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-08
Sveiki!
Turite klausimų?