Pristatyta Tautvydo Jonaičio personalinė kolekcija-paroda „Mano akimis“

2023 04 25

Praėjusį penktadienį Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skaitykloje pristatyta šešiolikmečio Tautvydo Jonaičio kolekcija-paroda „Mano akimis“.

Tautvydas – ištikimas bibliotekos skaitytojas, aktyvus renginių lankytojas, buvęs bibliotekos vaikų klubo „Nykštukas“ narys, meniškos sielos Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistas, talentingas gitaristas. Tai – pirmoji T. Jonaičio personalinė paroda, kurioje eksponuojama jo asmeninė kolekcija su senoviniais daiktais, o taip pat piešiniais, eilėraščiais. „Be galo dievinu senus, nebenaudojamus daiktus. Jie mane žavi savo unikalumu ir vis retesniu dizainu“, - apie parodą kalbėjo T. Jonaitis.

Tarp parodos eksponatų galima pamatyti muzikos ir radio įrenginių, fotoaparatų, seną laidinį telefoną, vinilinių plokštelių ir kasečių, gairelių ir kt. Visi šie daiktai – T. Jonaičio asmeninė kolekcija, kurią jis nuolat pildo.

„Jam kolekcija yra tarsi gyvas organizmas, kuris atspindi šeimininko skonį, požiūrį į pasaulį, gyvenimo būdą. Tautvydas yra stipri asmenybė. Jis nugalėjo jaudulį, atidarė savo kolekcijos parodą ir papasakojo, koks svarbus yra jauno žmogaus gyvenimas, jo veikla ir siekiai“, - pasisakė daugelį metų jaunuolį pažįstanti Vaikų skyriaus bibliotekininkė Dalė Goštautienė. Ji pasidžiaugė, jog Tautvydas šiuo metu dalyvauja Varėnos viešosios bibliotekos paskelbtame eilėraščių konkurse ir atstovauja mūsų rajono bibliotekai.

Parodos premjeros metu T. Jonaitis atliko jam imponuojančių atlikėjų dainų, o taip pat padovanojo ir savo kūrybos muzikinių kūrinių, perskaitė keletą autorinių eilėraščių, pasidalijo savo mintimis apie kolekcionavimą.

Su parodos atidarymu jaunąjį menininką ir kolekcininką pasveikino Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Zoja Masteikienė, buvusi Tautvydo lietuvių kalbos mokytoja Santa Jakienė, pirmoji mokytoja Irena Vasiliauskienė ir kiti pedagogai. Tarp gausybės sveikintojų buvo ir autoriaus tėveliai, sesuo, krikšto mama, giminės ir bičiuliai.

Paroda Vaikų skaitykloje (III a.) veiks iki gegužės 25 dienos.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja
Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-25