Pristatyta trečioji Marės Lydos Voroneckajos poezijos knyga „Va tai tau“

2022 10 10

Praėjusio penktadienio pavakarę Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštietės, poetės Marės Lydos Voroneckajos knyga „Va tai tau“. Tai – jau trečiasis buvusios ilgametės pedagogės poezijos leidinys, kuriame sudėtos poetės mintys apie tam tikrus įvykius ir žmones, o taip pat išgyvenimai ir įvairios patirtys su subtiliu humoro jausmu.

M. L. Voroneckaja renginio pradžioje padėkojo visiems, kurie atvyko į knygos sutiktuves ir kaip pati rašytoja sakė, į oficialų leidinio įteisinimą. Ši poezijos knygelė buvo rašoma penkerius metus. „Atsirado tema – sėdu, rašau, braukau, supykstu, susitaikau su savimi ir vėl rašau“, - taip kūrybinį procesą apibūdino rašytoja.

Knygos pavadinimas irgi netikėtas. Jis slepia smagią šeimyninę istoriją. Poetė pasakojo nuvykusi pas anūkes į Klaipėdą ir šios paklaususios, ar močiutė ką nors atvežė lauktuvių. Nesulaukusios norimo atsakymo, jos pasakė: „Va tai tau“. O po kiek laiko vis tik poetei radus kuo nustebinti mažąsias, jau visai kita tonacija pakartojo tuos pačius žodžius. Taigi šiame pavadinime galima įskaityti ir liūdnas, ir teigiamas, ir net šmaikščias mintis.

Knygos viršelis taip pat turi savo istoriją. Tai – nuotrauka, kurioje pavaizduotos poetės proanūkių rankos.

Pasveikinti kraštietę į biblioteką susirinko būrys jos artimųjų, draugų, kolegų, buvusių auklėtinių, valdžios atstovų ir kitų svečių.

Su nauja knyga pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Gudauskas, kuris poetę pažįsta daugiau nei tris dešimtmečius ir kuriam jos kūrybinį kelią teko matyti nuo pat pradžių. Ir toliau kuriant nestokoti drąsių minčių linkėjo Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis. Pasveikinti atvyko ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Raimundė Gečienė, kuri linkėjo kūrybiškumo, sveikatos ir šviesių dienų. Nauju leidiniu pasidžiaugė ir buvusi kolegė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Zoja Masteikienė. Sveikinimo kalbą sakė ir Šilalės krašto literatų klubo „Versmė“ prezidentė Stefa Minutaitė bei klubo narė, bičiulė Nijolė Katelynienė, kurios padėkojo už knygą, papildysiančią Šilalės krašto poezijos lobyną.

Muzikinę nuotaiką kūrė poetės bičiulis, klasės draugas Stasys, kuris su kolegomis iš Tarvydų parko liaudiškos muzikos kapelos padovanojo ne vieną smagų kūrinį. O poetei ypač brangi daina apie upę Akmeną, šalia kurios rašytoja leido savo vaikystę, bėgiojo, braidė. Šalia muzikos netrūko juoko, humoristinių pasisakymų, geros nuotaikos.

Literatė, pakviesdama visus puodelio kavos ir torto, išreiškė norą, kad jos knyga rastų savo vietą kiekvieno širdyje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-10