Pristatyta Valentinos Vingienės rankdarbių paroda

2024 04 22

Praėjusį penktadienį Pajūrio miestelio bendruomenės muziejuje pristatyta Valentino Vingienės paroda. Tai – personalinė ekspozicija, kurioje galima pamatyti įvairių rankdarbių: nuo riešinių, siuvinėtų darbų iki paveikslų. Šią parodą norisi pavadinti „Toks mano gyvenimas...“, nes būtent šiuos žodžius dažnai kartoja parodos autorė, kartu įprasmindama tiek savo gyvenimą, tiek padarytus darbus.

V. Vingienė gimė 1939 metais Šilutės rajone, Vainuto miestelyje. Užaugo Gorainiuose. 1954 metais baigė Gorainių septynmetę mokyklą, 1958 metais – Žvingių vidurinę mokyklą, o 1981 metais – Šilutės žemės ūkio technikumo neakivaizdinį skyrių. Ištekėjo, užaugino du sūnus ir vieną dukrą.

Pasak parodos autorės, ji nuo ankstyvos paauglystės labai mėgo megzti ir siuvinėti. „Siuvinėjimas – mano pomėgis, laisvalaikio praleidimo būdas. Tai kruopštumo bei atidumo reikalaujantis užsiėmimas, kuris ramina, padeda kūnui atsipalaiduoti ir pailsėti bei neleidžia nuobodžiauti. Siuvinėju savo malonumui, taigi didžioji dalis darbų puošia mano šeimos ir draugų namus“,- pasakoja V. Vingienė.

Kiekviename paveiksle ir rankdarbyje įdėta daug meilės bei šilumos. Kiekvienas darbas yra išglostytas ir išpuoselėtas, o su subtiliu spalvų ir atspalvių derinimu sukurti originalūs ir tapybiški paveikslai.

Parodos pristatyme dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė, Pajūrio seniūnė Roma Vesčiūnienė, Pajūrio bendruomenės pirmininkė Ingrida Syminaitė-Paulauskienė.

Paroda veiks iki gegužės 31 dienos.

Rasa Griškienė, Pajūrio bibliotekininkė, S. Sėrapinienės ir B. Kuizinaitės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-22