Pristatytas inovatyvus skaitymo skatinimo žaidimas „Draugoteka“

2023 02 27

Vasario 22 d. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatytas naujas ir inovatyvus žaidimas „Draugoteka“. Tai – projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis. Šis projektas – tai puiki priemonė gilesnei vaikų ir paauglių problematikai bei skaitymo įgūdžiams pažinti.

Renginyje dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos septintokai. Jiems pristatyta skaitymo skatinimo žaidimas „Draugoteka“, kurį jaunuoliai gali žaisti savo mobiliuosiuose įrenginiuose.

Mobilioji programėlė skirta 5-8 klasių mokiniams, joje minimos ir knygos, kurios patalpintos specialioje bibliotekos lentynoje. Šalia Šilalės bibliotekos pastato įrengtas knygomatas, kuriuo jaunieji skaitytojai, naudodamiesi mobiliąja programėle, bet kuriuo jiems patogiu laiku galės pasiimti ar grąžinti leidinius nekontaktiniu būdu.

Pažintis su naujuoju žaidimu buvo aktyvi ir smagi. Renginio vedėjas Aivaras žaismingai supažindino dalyvius su penkiais „Draugotekos“ personažais – skirtingo charakterio ir pomėgių paaugliais Jonu, Klaudija, Luna, Saule ir Elijumi. Atliko smagias kūrybines užduotis, žaidė žaidimus.

Projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ įgyvendina Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Projekto partneriai – Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, kūrybinė studija BLACK BOOK (Norvegija). Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Šilalės bibliotekos inf.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-27