Šiandien Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Vilma Stancelienė ir bibliotekos savanorė Iveta Kačinauskaitė lankėsi „Andoka“ dienos socialinės globos centre. Vizito tikslas – pristatyti vasaros skaitymo akciją „Vasara su knyga“ bei supažindinti centro lankytojus su biblioterapijos nauda ir galimybėmis.
Susitikimo pradžioje buvo pristatytas skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ – aptartos jo taisyklės, užduotys ir dalyvavimo galimybės. Dalyviai buvo skatinami aktyviai įsitraukti į skaitymą, atrasti naujas knygas ir prasmingai leisti laisvalaikį vasaros metu.
Antrojoje susitikimo dalyje vyko grupinis biblioterapijos užsiėmimas. Biblioterapija – tai metodas, padedantis geriau pažinti save, stiprinti emocinę gerovę ir ugdyti asmenybę, pasitelkiant literatūros kūrinius bei jų aptarimą. Grupinės biblioterapijos metu dalyviai ne tik klausėsi skaitomų tekstų, bet ir įsitraukė į diskusijas, reflektavo, dalijosi savo mintimis bei patirtimis.
Užsiėmimo metu buvo skaitomos pasakos ir trumpi pasakojimai, tapę atspirties tašku pokalbiams apie jausmus, vertybes, tarpusavio santykius ir įvairias gyvenimiškas situacijas. Po skaitymų vyko aktyvios diskusijos – dalyviai dalijosi savo įžvalgomis, aptarė kūrinių veikėjų patirtis, jų priimtus sprendimus ir ieškojo sąsajų su kasdieniu gyvenimu. Refleksijos metu kiekvienas turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, pasidalyti emocijomis ir išgirsti kitų grupės narių požiūrį.
Džiugu, kad centro lankytojai aktyviai įsitraukė į veiklas, noriai diskutavo ir domėjosi tiek skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“, tiek biblioterapijos teikiama nauda. Tikimasi, kad šis susitikimas paskatins dažniau atsiversti knygą, atrasti skaitymo džiaugsmą ir įsitikinti, jog literatūra gali būti ne tik žinių, bet ir emocinės stiprybės šaltinis.
Iveta Kačinauskaitė, bibliotekos savanorė, autorės nuotr.
Turite klausimų?