Pristatytos knygos „Debesų žuvys“ ir „Šordinas“

2024 05 09

Ar galima teigti, jog įdomiausia knyga ta, kuri parašyta remiantis tikrais išgyvenimais? Kaip pagalvoji, atrodo, visos knygos yra rašomos kažkuo pasiremiant. Net jei tai yra fantastinė knyga, yra didelė tikimybė, kad ji buvo parašyta pergyvenant įdomesnius gyvenimo etapus, juos papildant pasakiškais, sunkiai paaiškinamais elementais, kurie neleidžia nuo knygos nusukti akių.

Gegužės 7 dieną Skaitytojų aptarnavimo skyriuje savo tikrais išgyvenimais parašytas knygas pristatė Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius Kęstutis Macijauskas. Taip pat pristatyme dalyvavo Jurbarko K. Glinskio teatro aktorius Vytautas Bacevičius.

Pirmoji knyga ,,Debesų žuvys” išleista 2020 metais bei autoriui savo išskirtinumu pelniusi Juozo Paukštelio literatūros premiją! Antroji autoriaus knyga „Šordinas” išleista praėjusias metais irgi nesiliauja spindėjusi.

Pastarojoje K. Macijauskas kalba apie savo nuotykius mažame, turinčiam dvi gatves miestelyje, pavadinimu Šordinas. Prieš daug metų patirti nuotykiai buvo verti užrašyti. Įdomi patirtis, juoką keliantys pasakojimai publiką lydėjo visą pristatymą. Knygoje niekas neslepiama, viskas pasakojama nuosekliai.

Naudojami tos vietovės vietinių aštresnės frazės, paprasta jų kalba, charakteris. Visa tai pildo knygą ir leidžia dar giliau įsivaizduoti bei įsijausti į kūrinio turinį.

Pristatymo metu aktoriai skaitė ištraukas iš knygos charakterizuojant joje esančius veikėjus.

„Tarsi pradėjau gyventi žodžiuose. Mačiau namą, kuriame gyveno K. Macijauskas, vaikščiojau po miestelį, regėjau to miestelio vietinius, kuriuos autorius praminė tam tikrais, juos geriau atspindinčiais pavadinimais, pseudonimais. Pavyzdžiui, „Dysel baba” buvo labai tvirto charakterio moteriškė, mėgstanti pamokyti savo sugyventinį, šastelti per kuprą. „Manikenas” – demonstratyvus miestelio gyventojas, mėgstantis apsirengti prabangesnio „brendo” rūbais…“

Vakaro pabaigoje kilo diskusija tarp autoriaus ir publikos. K. Macijauskas noriai kalbėjo apie savo gyvenimišką patirtį.

Tautvydas Dominykas Jonaitis, bibliotekos savanoris, autoriaus nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-09