Prof. Liudas Mažylis bibliotekoje pristatė parodą

2023 11 07

Pirmadienio vakarą Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis Šilalės viešojoje bibliotekoje pristatė jau trečiąją parodą. Šįkart šilališkiai turėjo galimybę išvysti svečio asmeninės kolekcijos vokų parodą „Lietuvių transatlantiniai skrydžiai filatelijoje“. Ekspozicija skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines.

Pasak profesoriaus, paroda primena lakūnų žygdarbius, be kita ko, atskleidžiant svarbią istorinės atminties pusę – pašto reikšmę. „Feliksas Vaitkus, Steponas Darius, Stasys Girėnas – patriotai, garsinę Lietuvą, propagavę sportinę dvasią, neabejotinai prisidėjo prie pašto plėtros“, – atkreipia dėmesį profesorius.

Įdomu tai, kad garsieji Darius ir Girėnas buvo tie, kurie lėktuvu „Lituanica“ gabeno pirmąjį transatlantinį oro paštą. Nors skrydis baigėsi tragiškai, laiškai vis tik išliko. Tad tarp parodos eksponatų buvo galima pamatyti laiškus, kuriuos per Atlantą pergabeno legendiniai mūsų lakūnai.

Pasak L. Mažylio, išskirtinė proga pristatyti šią parodą Šilalėje. „Gi būtent iš Šilalės rajono, Vytogalos, kilęs Stasys Girėnas. Ši legendinė asmenybė kartu su Steponu Dariumi prieš 90 metų kartu perskrido Atlantą ir tragiškai žuvo. S. Girėnas visai Lietuvai paliko „Lituanicos“ skrydžio simbolį, kaip įkvėpimą siekti didelių svajonių, tikslų“, – apie Vytogaloje gimusį kraštietį S. Girėną pasakojo L. Mažylis.

Parodos pristatymo metu prof. Liudas Mažylis papasakojo apie Dariaus ir Girėno skrydžio detales, išsamiau atskleidė jų žūties aplinkybes. Taip pat jis pasidalijo istorijomis, kaip parodos eksponatai atsidūrė jo asmeninėje kolekcijoje.

L. Mažylis susirinkusiesiems surengė ir žinių viktoriną, siekdamas sukelti dalyvių smalsumą ir kviesdamas diskutuoti apie lakūnų ryžtą ir drąsą skristi ir įveikti Atlanto vandenyną.

„Tokios parodos leidžia dar kartą prisiminti „Lituanicos“ skrydžio istorinę reikšmę, įvertinti kraštiečio Stasio Girėno indėlį į žygdarbį“, - akcentavo renginyje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Gudauskas.

Už apsilankymą Šilalėje ir prasmingą susitikimą prof. L. Mažyliui padėkojo ir Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-07