Projekto „Draugoteka“ finalinis renginys Šilalės bibliotekoje

2023 11 09

Vakar, lapkričio 8 dieną, Šilalės viešojoje bibliotekoje vyko skaitymo iššūkio projekto „Draugoteka“ baigiamasis renginys. Jame dalyvavo smalsiai nusiteikę Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos penktokai su lietuvių kalbos mokytoja Lineta Dargiene. Linksmas ir išradingas renginio vedėjas, klaipėdiškis Aivaras susitikimą pradėjo trumpai pristatydamas žaidimo siekus ir rezultatus bei pakvietė į protų kovų žaidimą.

Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus apie „Draugotekos“ mobiliąją programėlę, edukacinius užsiėmimus „Žaidžiame Draugoteką“ bei knygų kolekciją ir kitas įdomybes. Geriausiųjų laukė projekto prizai: stalo žaidimai ir knygomis, skatinančiomis keliauti po Lietuvą.

Šilalės viešoji biblioteka ir jos filialai, glaudžiai bendradarbiaudami su vietos mokyklomis, per visus šiuos metus pravedė net 46 „Draugotekos“ edukacijas, kuriose dalyvavo per 400 dalyvių.

Taip pat vykdant projektą biblioteka gavo knygomatą ir naujų knygų – visa tai galės naudotis šilališkiai.

Šilalės viešoji biblioteka yra Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ir jos partnerių vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalyvė ir partnerė.

Šio tarptautinio projekto tikslas – sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka, problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kvietimo „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-09