Puodelių dekoravimo kūrybinės dirbtuvės

2021 06 03

Gyvi susitikimai į biblioteką sugrąžino renginių šurmulį. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko puodelių dekoravimo kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė. Ji supažindino dalyvius su puodelių dekoravimo galimybėmis: raštais, spalvomis ir simbolika. „Kiekvienas puodelis bus kitoks, nes jis sukurtas Jūsų rankomis“, - dirbtuvių pradžioje patikino pedagogė. Ir iš tiesų, galutinis rezultatas nustebino ornamentų įvairove, spalvine gama, kūrybiškumu ir menine raiška.

Biblioteka aprūpino susirinkusiuosius visomis reikalingomis priemonėmis: puodeliais, keramikai skirtais dažais, teptukais. Tad dalyviai galėjo atsipalaiduoti ir užsiimti tik kūryba. Vieni piešė dangaus kūnus, kiti – augalų motyvus, treti – abstrakčius dalykus.

Kūrybinių dirbtuvių metu buvo naudojama lengva ir paprasta dekoravimo dažais technika, todėl puodelių nereikėjo išdegti. Tad kūrybiniais darbais buvo galima džiaugtis iš karto.

Šios kūrybinės dirbtuvės – projekto „Nuo aušros iki aušros jos burtų keruos...“ dalis, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė. „Tai – projektas, skirtas Šilalės visuomenės kultūrinio gyvenimo aktyvinimui per kavos pažinimą“, - trumpai projekto esmę apibūdino projekto vadovė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė.

Projekto metu organizuotos įvairių kavų edukacijos. Žolininkė Kristina Šilinskienė supažindino su netradicinių kavų rūšimis ir jų virimo būdais. Baristas Vytautas iš „Kavos architektai“ edukacinio užsiėmimo metu pristatė tradicinę kavą, išsamiai atskleidė kavos auginimo istoriją, supažindino su kavos rūšimis, apdorojimo būdais. Virtualaus susitikimo metu „Lubinų kavos“ atstovė Danguolė Bagdonavičiūtė pristatė Lietuvoje mažai žinoma lubinų kavą, pasidalino jos ruošimo paslaptimis. Didinant meno sklaidą, pristatytos dvi grožinės literatūros knygos, kurių pavadinimas susijęs su kava. Šilališkiai susitiko su aktore Juste Zinkevičiūte, kuri pristatė savo knygą „Puodelis kavos prie jūros“. Virtualaus susitikimo metu su laidų vedėja, režisiere, žurnaliste, finansų ministro patarėja Raminta Stanaityte-Česnuliene aptarė jos knygą „Perlais balinta kava“. Neseniai vyko kavos padėkliukų iš nebenaudojamų knygų kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Andriaus Zaikauskas.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-03