Pusę amžiaus rinkta upyniškio Klemenso Lovčiko kraštotyrinė medžiaga – jau internete

2022 01 18

Praėjusiais 2021-aisiais metais Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyrius įgyvendino projektą „Šilalės krašto — Mažoji liaudies architektūra Upynos apylinkėse“. Šis projektas suteikė galimybę atlikti dar 2008 metais išleisto kompaktinio disko perkėlimo į interneto svetainę darbus, kad vertinga kraštotyrinė medžiaga būtų lengviau randama, patogiau pasiekiama ir išliktų ateities kartoms.

Projektui įgyvendinti naudota Klemenso Lovčiko surinkta medžiaga, kurioje užfiksuoti mažosios liaudies architektūros paminklai. Tai neįkainojama dokumentinė medžiaga, atspindinti XIX a. pab. — XX a. pirmos pusės kryždirbystės tradicijas Lietuvoje.

Laikas ir gamta negailestingai naikina Šilalės krašto istorijos pėdsakus. Todėl šis projektas suteikė galimybę ir labai vertingą medžiagą su nuotraukomis ir prisiminimais išsaugoti ateities kartoms.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

K. Lovčiko kraštotyrinę medžiagą apie Upynos krašto etnokultūros paveldą nuo šiol rasite paspaudę šią nuorodą: http://upyna.silalesbiblioteka.lt/

Rūta Vaitkevičienė, projekto vadovė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vyr. bibliotekininkė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-18