Rajono bibliotekininkai paminėjo Holokausto 80-metį

2021 09 14

Minint Holokausto pradžios Lietuvoje 80-metį, šiandien rajono bibliotekininkai atidarė parodas Šilalėje ir Tūbinėse, surengė žygį „Atminties keliu“.

Pirmiausiai Šilalės viešojoje bibliotekoje duotas startas parodai „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Parodoje eksponuojami sukaupti autentiški Holokausto liudininkų prisiminimai, per stebuklą išlikusios šeimyninės fotografijos, vaizdo interviu. Net 20-tyje ekspozicijos stenduose pateikiamos 48 išsigelbėjusių vaikų istorijos. Paroda į Šilalę atkeliavo iš Valstybinio Vilniaus Gaono Žydų muziejaus, o jos parvežimu ir eksponavimu rūpinosi Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vyr. bibliotekininkė Rūta Vaitkevičienė.

Atidarius ir apžiūrėjus parodą, bibliotekininkės leidosi į žygį, kurio metu aplankyta buvusi Šilalės miesto žydų sinagoga, senosios žydų kapinės Šilalėje, masinių žydų žudynių vietos Tūbinių miške. Apie Šilalės mieste gyvenusius ir dirbusius žydus, jiems tekusią skaudžią ir negailestingą lemtį papasakojo Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja Rima Norvilienė.

Žygis užbaigtas Tūbinių bibliotekoje, kur bibliotekininkė Andželika Gečienė pasidalijo tūbiniškės prisiminimais apie skaudžius to meto įvykius, pristatė Holokausto pradžios Lietuvoje 80-mečių parengtą spaudinių parodą.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-20