Regos sutrikimų turintiems asmenis – virtuali biblioteka ELVIS

2021 06 03

Kas yra ELVIS?

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma:

• tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams);
  • įgarsinti žurnalai;
  • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
  • skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais);
  • skaitmeniniai Brailio leidiniai;
  • garso spektakliai ir tinklalaidės.

Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Kas gali naudotis ELVIS?

• asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos;
  • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
  • vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
  • silpnaregiai ir neregiai;
  • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti;
  • ir visi kiti, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą. Kiekvieną atvejį ELVIS komanda vertina individualiai.

Daugiau informacijos apie registracijos žingsnius: http://elvis.labiblioteka.lt.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis el. paštu elvis@labiblioteka.lt arba telefonu +370 667 80 541.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-03