Naujienos

Šilalėje L. Mažylis pristatys „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą 90-mečiui skirtą parodą: ypatingas dėmesys S. Girėnui

2023 10 31

Lapkričio 6 d., pirmadienį, 17.00 val. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis  Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (J. Basanavičiaus g. 15, Šilalė) pristatys savo asmeninės kolekcijos parodą „Transatlantiniai lietuvių skrydžiai:“. Pristatymas skirtas Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-osioms metinėms.

„Eksponate – tik keletas vokų, bet tai šventos mūsų tautai relikvijos: laiškai, kuriuos per Atlantą pergabeno legendiniai mūsų lakūnai. Minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines, nutariau, kad tikrai verta padiskutuoti apie šią ypatingą istoriją mūsų šaliai. S. Darius ir S. Girėnas žuvo, bet „Lituanica“ gabentą paštą spėjo išsaugoti. Taip pat bibliotekoje Šilalėje pristatysiu ir originalius vokus, menančius F. Vaitkaus transatlantinį skrydį 1935-aisiais“, – teigia prof. L. Mažylis.

Pasak L. Mažylio, išskirtinė proga pristatyti šią parodą Šilalėje. „Gi būtent iš Šilalės rajono, Vytogalos, kilęs Stasys Girėnas. Ši legendinė asmenybė kartu su Steponu Dariumi prieš 90 metų kartu perskrido Atlantą ir tragiškai žuvo. S. Girėnas visai Lietuvai paliko „Lituanicos“ skrydžio simbolį, kaip įkvėpimą siekti didelių svajonių, tikslų“, – apie Vytogaloje gimusį, kraštietį S. Girėną pasakoja L. Mažylis

Pasak profesoriaus, paroda primena lakūnų žygdarbius, be kita ko, atskleidžiant svarbią istorinės atminties pusę – pašto reikšmę. „Stasys Girėnas, Steponas Darius, Feliksas Vaitkus – patriotai, garsinę Lietuvą, azartiškai siekė sportinio rezultato, daug prisidėjo prie aeronavigacijos pažangos, pašto modernėjimo“, – atkreipia dėmesį profesorius.

Susirinkusiems miestiečiams ir svečiams L. Mažylis papasakos ir kaip šie eksponatai atsidūrė jo asmeninėje kolekcijoje.

Maloniai kviečiame dalyvauti. Renginys atviras visiems. 
Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-31
Sveiki!
Turite klausimų?