Šilalės biblioteką papuošė gilių skulptūrėlės

2022 09 14

Esame nepaprastai sujaudinti šilališkio, dailės mokytojo, mūsų ilgamečio įstaigos partnerio, įvairių projektų dalyvio, parodų autoriaus ir kūrėjo Andriaus Zaikausko dovana – mažosiomis skulptūrėlėmis „Gilė – skaitytoja“. Jos skirtos Šilalės bibliotekos 85-mečiui. Tai kartu dovana visiems Šilalės miesto gyventojams ir svečiams.

Du meniniai skulptūriniai akcentai įstaigą papuošė šiandien ryte. Viena gilė knygą įsitaisė skaityti ant bibliotekos stogo virš įėjimo, kita – ant palangės antrame aukšte. Galime išduoti paslaptį, kad dar viena (trečioji) gilė, tik jau vietoj knygos laikanti paletę ir teptuką, papuošė Šilalės meno mokyklos Dailės ir skulptūros studijos pastato sieną.

Šios skulptūrėlės pagamintos iš betono keramikos – specialiai A. Zaikausko atrastos kūrybinės medžiagos. Gilės simbolis pasirinktas neatsitiktinai, nes ąžuolas, o kartu ir gilės yra Šilalės krašto simbolis. Stilizuoti ąžuolo lapai yra pavaizduoti Šilalės rajono herbe. Be to, visame rajone gausu su ąžuolais susijusių vietų: pirmasis Lietuvos muziejus Bijotuose yra įkurtas tūkstantmečio ąžuolo kamiene, Girdiškės bažnyčioje galima rasti unikalius, vienintelius tokius Lietuvoje ąžuolinius altorius, o kur dar net trys rajone esančios Ąžuolijos gyvenvietės ir, žinoma, beveik šimtą metų skaičiuojantis Nepriklausomybės ąžuolas Šilalės miesto centre.

Neabejojame, kad šios A. Zaikausko sukurtos gilės skatins tyrinėti, iš naujo atrasti jau įprastas miesto erdves, pažvelgti į aplinką kitų kampu ir žvilgsniu.

Tikimės, kad šių gilių skulptūrėlių Šilalėje atsiras ir daugiau bei taps neatsiejama miesto dalimi, prisidedančia prie rajono populiarinimo, o taip pat skatinančia čia atvykti ir pažinti mūsų visą Šilalės kraštą.

Už dovaną ir išskirtinę staigmeną A. Zaikauskui padėkojo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir A. Zaikausko nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-14