Naujienos

Šilalės bibliotekininkai dalyvavo mobilumo vizite Kroatijoje

2023 05 16

Praėjusią savaitę bibliotekininkai iš Klaipėdos, Tauragės ir Šilalės dalyvavo mobilumo vizite Kroatijoje ir stiprino savo kompetencijas suaugusiųjų neformalaus švietimo srityje.

Darbinio vizito metu aplankytos penkios bibliotekos: Zagrebo nacionalinė ir universitetinė biblioteka, Zagrebo miesto biblioteka, kroatų rašytojo Augusto Cesareco vardo biblioteka, Požegos ir Rijekos bibliotekos.

Mobilumo dalyvius šios kultūros įstaigos sužavėjo išskirtinėmis ir gausiomis dokumentų kolekcijomis, erdviomis, skaitytojų poreikius atitinkančiomis patalpomis, įdomiais projektais ir renginiais, inovatyviomis paslaugomis.

Pirmąją ir antrąją vizito dienomis Zagrebo nacionalinėje ir universitetinėje bibliotekoje vizito dalyviai sėmėsi tarptautinės patirties rengiant integruotus projektus, organizuojant įvairių formų renginius. Taip pat susipažino su skaitmeninėmis iniciatyvomis, apsilankė skaitmeninėje laboratorijoje, kurioje filmuojamos tinklalaidės, reprezentaciniai video.

Zagrebo bibliotekos viešinimo specialistai pasidalijo savo patirtimi dirbant su skirtingomis visuomenės informavimo priemonėmis, atsakė į klausimus apie komunikacijos strategijos kūrimą bei kaip pasiekti reikiamą tikslinę auditoriją. Taipogi teko atlikti komandinę užduotį, kurios metu parengti preliminarūs projektai su piliečių įtraukimu į mokslinę veiklą.

Trečiąją vizito dieną lankytos Zagrebo miesto bei kroatų rašytojo Augusto Cesareco vardo bibliotekos. Čia plačiau susipažinta su bibliotekų teikiamomis paslaugomis, renginiais, įgyvendintais ir vykdomais projektais, apžiūrėtos skirtingos patalpos ir erdvės, domėtasi įstaigų planais organizuojant veiklas neformalaus švietimo srityje.

Zagrebo miesto bibliotekoje taip pat pristatytos Klaipėdos, Tauragės ir Šilalės bibliotekos. Sukurtų video arba skaidrių pagalba papasakota apie įstaigų veiklą, pradedant bibliotekų atsiradimo istorijomis, naujomis paslaugomis, renginiais, ir baigiant įdomiais faktais apie bibliotekas.

Ketvirtąją vizito dieną bibliotekininkai iš Lietuvos vyko į Požegos miesto biblioteką. Čia surengtas pažintinis turas po modernią ir šiuolaikišką įstaigą, papasakota bibliotekos istorija, pristatytos pagrindinės veiklos ir paslaugos. Šioje miesto bibliotekoje propaguojama kroatų literatūra ir paveldas, didelis dėmesys skiriamas šiuolaikinių technologijų naudojimuisi. Naujai pastatytoje bibliotekoje yra sudarytos sąlygos kūrybiškai ir kokybiškai praleisti laisvalaikį tiek pavieniams lankytojams, tiek grupėms, tiek šeimoms.

Penktąją vizito dieną lankytasi Rijekos viešojoje bibliotekoje. Biblioteka išsiskiria savo inovatyvumu, pažangumu visame regione ir yra laikoma viena iniciatyviausių. Įstaigos paslaugos yra orientuotos į naujas technologijas ir bendruomenės sutelktumą, o ypač į vaikų užimtumą. Taip pat ši biblioteka dalyvauja tarptautiniuose projektuose, kurie yra susiję su verslumo skatinimu, tvarumu, dirbtiniu intelektu, organizuojami aukštos kokybės marketingo mokymai.

Mobilumo vizito dalyviai džiaugėsi turėdami galimybę pažinti naujas bibliotekas, įgyti naujų patirčių dirbant su suaugusiaisiais neformalaus švietimo srityje, organizuojant naujų formų veiklas skirtingoms auditorijoms, gauti patarimų, kaip komunikuoti apie bibliotekos veiklas socialiniuose tinkluose, sustiprinti užsienio kalbų žinias, užmegzti naujų pažinčių ateities projektams, o taip pat aplankyti istorinius bei kultūros paveldo objektus, patobulėti ir kaip kultūros darbuotojai, ir kaip asmenybės.

Šis mobilumo vizitas buvo vykdomas pagal Erasmus+ projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą”. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšomis. Projektą administruojanti organizacija – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Projekte dalyvavo bibliotekininkai iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės bibliotekos ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir vizito dalyvių nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-16
Sveiki!
Turite klausimų?