Šilalės krašte jau 24-ąjį kartą stabtelėjo „Poezijos pavasaris“

2024 05 27

Praėjusį penktadienį 60-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ surengtas prie Padievaičio piliakalnio. Tą pačią dieną poezijos garsai skambėjo ir Bijotuose, prie Dionizo Poškos Baublių muziejaus, kur įteikta Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos vardo premija.

Premija įteikta poetui Justinui Kubiliui. Apdovanojimą literatas pelnė už geriausią naują eilėraščių knygą ,,dā dongou nematont, bet žemē jau žėnont". Premija teikiama už knygą, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kurioje atsispindi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis. Šiais metais ši premija įteikta jau 16-ąjį kartą.

Prie Padievaičio piliakalnio ir Bijotuose poezijos galia dalijosi poetai Justinas Kubilius, Almis Grybauskas, Benediktas Januševičius, Ramunė Brundzaitė, Kristina Tamulevičiūtė,  Violeta Šoblinskaitė ir Gasperas Aleksa. Eiles skaitė ir mūsų kraštietės – Šilalės literatų klubo „Versmė“ narės Dalia Petkevičienė ir Lyda Voroneckaja. Taip pat prisijungė bibliotekos savanoris Tautvydas Dominykas Jonaitis, kiti jaunieji šilališkiai Meda Beatričė Joana Jonaitytė, Kornelija Šiaudvytytė ir Kotryna Mackonytė.

Renginio svečius ir dalyvius prie piliakalnio sveikino Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikaukienė, Šilalės rajono savivaldybės mero patarėja Sandra Jokubauskė ir Kvėdarnos seniūnas Aivaras Dobilas. Tuo tarpu Bijotuose sveikinimo žodžius tarė Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus direktorius Antanas Ivinskis. Keletą muzikinių kūrinių padovanojo Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos jaunieji atlikėjai, vadovaujami Gražinos Pameditienės, bei svečias, dainų kūrėjas ir atlikėjas Vygantas Kazlauskas.

Rengti festivalio pirmąją dalį prie Padievaičio piliakalnio pasirinkta neatsitiktinai, nes šiemet šiose apylinkėse esantis Kvėdarnos miestelis mini 695 metų jubiliejų. Popietinė renginio dalis daugelį metų išlieka Dionizo Poškos Baublių muziejus, kur simboliškai įteikiama premija.

Daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis festivalis Šilalės krašte pirmą kartą stabtelėjo 1967 metais, o su pertraukomis Šilalės rajone jis rengiamas 24-ąjį kartą.

Šventę visoje Lietuvoje organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šilalės rajone festivalį rengė Šilalės rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus. Prisidėjo Kvėdarnos, Bijotų ir Šilalės kaimiškosios seniūnijos.

Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ Šilalės krašte buvo skirtas Žemaitiško rašto metams.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, bibliotekos ir muziejaus nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-27