Šilalės krašte surengtas Žemaitijos bibliotekininkų suvažiavimas

2022 09 12

Praėjusį ketvirtadienį Pajūrio rekreacinėje zonoje surengtas XXI Žemaitijos bibliotekininkų suvažiavimas, kurį organizavo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Į Pajūrio miestelyje esančią poilsiavietę atvyko bibliotekų atstovaiTauragės, Jurbarko, Pagėgių, Kretingos, Plungės, Skuodo, Šilutės, Klaipėdos ir Vilniaus rajonų. Suvažiavimo metu bibliotekininkai ne tik dalijosi gerąja patirtimi rodydami savo sukurtas inovacijas, dalyvavo edukacijose, muzikiniame protmūšyje, bet ir paminėjo Šilalės bibliotekos 85 metų veiklos jubiliejų.

Suvažiavimas prasidėjo nuo komandų pasitikimo ir jų įsikūrimo „kiemeliuose“. Vidurdienį bibliotekų kolektyvai pakviesti į oficialų renginio atidarymą. Gausiai susirinkusius kolegas pasveikino Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė bei suvažiavimo sumanytojas, Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas. Po simboliškai iškeltų Šilalės bibliotekos ir suvažiavimo vėliavų sveikinimo kalbas tęsė LR Seimo narys Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Lineta Dargienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Kvederys, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė Laura Juchnevič, kitų bibliotekos atstovai.

„Inovacijų turgus“ – taip šiemet pavadintas Šilalės bibliotekos komandos suorganizuotas kolegų sambūris. Inovacijų tema pasirinkta neatsitiktinai, nes Šilalės biblioteka 2020 metais buvo pripažinta inovatiškiausia Lietuvos biblioteka. Todėl siekis buvo parodyti tiek šilališkių sukurtus inovatyvius produktus ir paslaugas, tiek pamatyti, kokius projektus inovacijų srityje yra įgyvendinusios Žemaitijos regiono bibliotekos.

Suvažiavimo metu išradingai ir kūrybiškai buvo pristatytas bibliobusas, interaktyvus žaidimas „Grindopolis“, 3D spausdintuvas, virtualūs renginiai, netrukus daugelį bibliotekų pasieksiantys knygomatai ir kt. Už linksmiausią naujovių pristatymą speciali nominacija skirta Jurbarko bibliotekai, o novatoriškiausias pristatymas pripažintas Skuodo bibliotekos.

Šilalės biblioteka taip pat nustebino susirinkusiuosius inovatyviomis idėjomis. Pristatytas Galvosūkių kambarys, kuris buvo pirmasis toks užduočių kambarys Lietuvos bibliotekose. O vakare parodyta interaktyvi projekcija ant specialaus vandens ekrano. Ši projekcija su garso, šviesos ir lazerių efektais pasakojo Šilalės bibliotekos istoriją: nuo buvimo vieno kambario biblioteka iki inovatyviausios šalies bibliotekos vardo gavimo, pristatyti svarbiausi įstaigos pasiekimai ir išskirtinumai. Šilalės bibliotekos 85-mečiui skirta projekcija yra Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Inovacijų turgus“ dalis.

Renginio metu iš įvairių Lietuvos vietų atvykusios komandos dalyvavo ir penkiose patyriminio ugdymo užduotyse. Bibliotekininkai turėjo parodyti ne tik loginį mąstymą, bet ir miklumą, greitį ir energiją, o taip pat muzikos žinias. Pastarosios buvo tikrinamos muzikiniame protmūšyje, kur komandos turėjo įveikti garso klausimus apie Lietuvos laisvę, užduotis, susijusias su Šilalės kraštu ir kt. Pajūrio bibliotekoje atskira rungtis surengta ir bibliotekų vadovams.

Po aktyvios ir intensyvios dienos vakare komandos pakviestos į suvažiavimo uždarymo ceremoniją, kur įteiktos padėkos, atminimo dovanos ir, žinoma, paskelbti absoliutūs renginio nugalėtojai. Susumavus visų užduočių ir rungčių rezultatus, trečiąją vietą užėmė Pagėgių biblioteka, antrąją – kolegos iš Skuodo, o pirmąją – kaimyninė Šilutė. Visoms komandoms įteiktos ne tik padėkos už šaunų dalyvavimą, bet ir išmaniosios lėlės Zoselės, kurios buvo pagamintos per projektinę veiklą, finansuojamą Šilalės rajono savivaldybės. Beje, pastaroji Šilalės bibliotekos 85 metų jubiliejaus proga padovanojo šventinį tortą.

Daugiau nei du dešimtmečius vis kitame rajone rengiamas Vakarų Lietuvos bibliotekininkų sambūris kitais metais vyks Pagėgiuose. Šios bibliotekos komandai perduota pereinamoji suvažiavimo taurė ir vėliava.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-12