Šilališkiai dalyvavo Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydyje

2023 09 11

Rugsėjo 7-8 dienomis Pagėgiuose ant Rambyno kalno vyko Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis. Jame dalyvavo Vakarų bibliotekų atstovai iš 12 rajonų, tarp jų – ir Šilalės komanda.

Dvi dienas trukusiame susitikime bibliotekininkai ne tik bendravo su kolegomis, dalijosi patirtimi, bet ir rodė iš anksto paruoštas menines programas bei varžėsi sporto rungtyse. Sąskrydį organizavo Pagėgių savivaldybės Vidūno viešoji biblioteka.

Atvykus ir įsikūrus savo „kiemeliuose“, vyko iškilmingas sąskrydžio atidarymas su vėliavų pakėlimu ir svečių sveikinimais.

Tradiciškai kiekviena komanda parengė meninius prisistatymus. Šįkart organizatoriai prašė kūrybiškai pristatyti savo rajonus ir bibliotekas tema „Tuo gražūs, kad skirtingi“. Šilalės bibliotekos kolektyvas kvietė kolegas į netradicinę ekskursiją po Šilalės kraštą, aplankant Sietuvos kūlgrindą, Paršežerio ežerą, Medvėgalį ir Baublių muziejų.

Vėliau vykusios sporto rungtys pareikalavo susikaupimo, greitos reakcijos bei loginio mąstymo.  Specialią užduotį turėjo atlikti ir bibliotekų vadovai.

Po aktyvių ir intensyvių veik­lų vakare komandos buvo pakviestos į sąskrydžio uždarymo ceremoniją. Jos metu įteiktos padėkos, atminimo dovanos ir, žinoma, paskelbti nugalėtojai. Susumavus visų už­duočių bei rungčių rezulta­tus, laimėtoja pripažinta Ši­lu­tės bibliotekininkų komanda. Mūsų biblioteka pelnė kūrybiškiausios komandos nominaciją, tapo kliūčių įveikimo rungties nugalėtoja.

Daugiau nei du dešimtmečius vis kitame rajone rengiamas Vakarų Lietuvos bibliotekininkų sąskrydis kitais metais vyks Rietave. Šios bibliotekos komandai perduota pereinamoji sąskrydžio taurė ir vėliava.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-11