Šilališkiai dalyvavo Žemaitijos bibliotekininkų suvažiavime

2020 09 07

Rugsėjo 4 dieną Raudonės pilyje (Jurbarko r.) vyko jau 19-asis Žemaitijos bibliotekininkų sambūris, kuris šiemet buvo skirtas pristatyti savo krašto ypatumus. Renginyje dalyvavo Vakarų bibliotekų atstovai iš 11 rajonų, tarp jų ir Šilalės komanda.

Istorinėje Raudonės pilyje bibliotekininkai ne tik bendravo su kolegomis, dalijosi patirtimi, bet ir pristatė savo rajono istoriją, lankytinas vietas, žymius žmones, kulinarinį paveldą.

Mūsų biblioteka sukūrė lauko labirintą ir kvietė keliauti per Šilalės kraštą atrandant unikalius objektus – pirmąjį viešą Lietuvos muziejų – Dionizo Poškos Baublius, Girdiškės bažnyčią, Medvėgalį, taip pat susipažinti su žymiais žmonėmis, paragauti senovinių Šilalės krašto patiekalų iš kanapių. Sulaukėme gerų bibliotekininkų atsiliepimų apie įdomiai ir netradiciškai pateiktą rajono pristatymą, džiaugėsi sužinoję negirdėtų faktų apie mūsų rajoną.

Suvažiavimo metu vyko diskusija „Bibliotekų vaidmuo regionuose – kas yra biblioteka šiandien?". Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos kultūros tarybos ir UAB „Asseco Lietuva" atstovai.

Kalbėta apie besikeičiantį bibliotekų vaidmenį, ypatingą dėmesį skiriant regionams, kelti klausimai: kur prasideda ir kur baigiasi bibliotekų kompetencijos, kokie pokyčiai ir iššūkiai laukia ateityje?

Bibliotekininkų sambūrį organizavo Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Kitais metais jubiliejinį 20-ąjį Žemaitijos bibliotekininkų suvažiavimą rengs Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-16