Naujienos

Šilališkių kūrybinė paroda „Kava – aš – menas“

2021 08 12

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius 2020-2021 m. įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės finansuojamą projektą apie kavą „Nuo aušros iki aušros jos burtų keruos...“. Projektas skirtas Šilalės visuomenės kultūrinio gyvenimo aktyvinimui.

Projekto eigoje Periodikos skaitykloje bendravimui įkurta nauja erdvė „Kavos kampelis“, kurioje trečiadieniais senjorams organizuojami „Kavadieniai bibliotekoje“. Taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai apie kavą, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su profesionaliais menininkais.

Meninius gabumus ir saviraiškos paieškas su kava Šilalės bendruomenės nariai tobulino trejose kūrybinėse dirbtuvėse. Širdžiai mielos veiklos rado visų amžiaus grupių lankytojai, vaikai ir senjorai.

Dvi dienas veikė kūrybinės dirbtuvės „Knyga po kava“, kurioms vadovavo Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Andrius Zaikauskas. Menininkas Andrius negailėjo patarimų, kaip seną knygą paversti vienetiniu kavos puodelio padėkliuku. Pasak dirbtuvių vadovo, „dailininkas yra iliuzionistas, kuris magijos pagalba seną daiktą paverčia išskirtiniu eksponatu“. A. Zaikauskas ne tik dalijosi praktine šios iliuzijos patirtimi, bet ir naudingais patarimais. Sena knyga, statybinės medžiagos, dailės priemonės, išmonė – visa tai rezultatas, kuomet vietoje senos knygos turime originalų padėkliuką puodeliui.

Bendruomenės susidomėjimo sulaukė puodelių dekoravimo dirbtuvės, kurias vedė dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė. Dalyviai buvo supažindinti su įvairiais dekoravimo būdais, simbolika, raštų derinimu, dekoravimo ypatumais. Nors kūrybinius sprendimus rinkosi ir darė kiekvienas individualiai, vadovė visiems norintiems negailėjo tapymo paslapčių. Originaliais piešiniais papuošti vienetiniai puodeliai suteikė džiaugsmo ne tik kūrėjams, bet ir bibliotekos lankytojams.

Tapyti ir kurti paveikslus iš kavos pakvietė dirbtuvės „Nardau kavoje“. Pajūrio miestelio bibliotekininkė, menininkė Rasa Griškienė supažindino susirinkusiuosius su kavos panaudojimo paveikslams galimybėmis.

Peržiūrėjus skaidres ir pačiupinėjus R. Griškienės sukurtus paveikslus, kiekvienas rinkosi patinkantį paveikslo kūrimo būdą.

Skirtingo skrudinimo kava atskleidė originalią spalvų paletę: nuo žalsvos iki juodos. Kavos malimas, atspalvių derinimas, tapymas malta kava, sveikų pupelių dėlionė, mandalos tapymas...

Dirbtuvių vadovė stebėjosi ne tik dirbančiųjų išradingumu, bet ir drąsa: „mandalos tapyti aš dar neišdrįsčiau, vaikinas ėmė ir padarė“.

Parodoje eksponuojami šilališkių sukurti darbai patvirtina, kad kava ne tik gėrimas, bet ir bendravimo klijai, kurie sujungia bendravimui, darbui, kūrybai...

Danutė Šimkienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, Rimos Norvilienės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-08-26
Sveiki!
Turite klausimų?