Šilališkių susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte

2023 11 13

Praėjusį penktadienį Šilalės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su iniciatyvos „Metai su knyga“ ambasadore ir paauglių rašytoja Ilona Ežerinyte. Renginyje dalyvavo ir aktyviai autorės pateiktas užduotis atlikinėjo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos aštuntokai.

Šioje netradicinėje literatūros pamokoje-susitikime mokiniai drauge su viešnia diskutavo apie skaitymo naudą ir prasmę. Ir pati rašytoja skatino vaikus kuo daugiau skaityti, taip pat kvietė paauglius išsakyti mintis, kodėl verta skaityti knygas. I. Ežerinytė nuoširdžiai pasidžiaugė dalyvių kūrybiškumu ir vaizduote. Beje, pastaruosius aspektus ji taipogi akcentavo, kaip ir skaitymo naudą, pateikė vaizduotės gerinimo ir stiprinimo pavyzdžių, praktiškai pademonstravo, kaip gali būti kuriamos istorijos.

Daug metų dirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja I. Ežerinytė šią profesiją išmainė į rašymą, susitikimus su vaikais ir jaunimu. Jos knygos yra pelniusios prestižinius Lietuvos vaikų literatūros apdovanojimus.

Jau pirmoji knyga „Šunojaus diena“ tapo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2016 m.) pirmosios premijos laimėtoja bei 2017 m. pelnė Aldonos Liobytės premiją. Romanas „Sutikti eidą“ apdovanotas Prano Mašioto premija, kaip geriausia 2016 m. vaikų ir paauglių knyga. 2018 m. „Verksnių klubas“ tapo Metų knyga paaugliams. Tais pačiais metais už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą rašytoja apdovanota Vaikų literatūros premija. 2019 m. „Skiriama Rivai“ tapo Metų knyga paaugliams. 2022 m. „Tetulė Liu“ išrinkta 2022 metų knyga knygų vaikams kategorijoje. Iš viso I. Ežerinytė yra parašiusi septynias knygas vaikams ir paaugliams. Iš viso I. Ežerinytė yra parašiusi septynias knygas vaikams ir paaugliams.

Šilalėje apsilankiusiai ir su mokiniais susitikusiai rašytojai padėkojo Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, L. Šimutytės-Balčiūnienės ir I. Vitartienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-13