Skaitymo popietė sniego pusnyje

2021 02 01

Minint prozininko, gamtininko, fotografo Selemono Paltanavičiaus 65-ąjį gimtadienį, Obelyno biblioteka surengė skaitymo popietę „Paskaitykim pusnyje“, į kurią pakvietė Obelyno pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikus.
Laikantis saugumo reikalavimų, pasimėgauti gamta ir paskaityti rašytojo S. Paltanavičiaus laiškų iš girios atskubėjo ir kiškis Morkus (bibliotekininkė S. Trijonaitienė).
Įsitaisę ant sniego, pasipuošę kiškio ausytėm, vaikai klausėsi skaitomos ištraukos iš knygos „Labas, kaip gyveni? 14 laiškų iš girios“.
Pasiklausę kiškio laiško, vaikai nuskubėjo apžiūrėti sniego senio, kuris iškrito tiesiai iš S. Paltanavičiaus knygos „Sniego žmogeliukų žiema“.
Vaikams reikėjo sugalvoti vardą sniego žmogeliukui, kuris virto ir Sniegeliu ir Kiškeliu, taip pat Petru bei Majumi.
Po smagių žiemos išdaigų ir skaitymo pramogų, jaunieji popietės dalyviai iškeliavo į šiltą klasę, nešini gamtininko S. Paltanavičiaus knygelėmis, kurias pažadėjo skaityti prieš miegą.
O kiškis Morkus, atsisveikinęs su vaikais, „išstriksėjo“ į mišką laukti pavasario.
Pažymint S. Paltanavičiaus 65-ąjį gimtadienį, Obelyno bibliotekoje parengta spaudinių parodą „Gamtos spalvos knygų namuose“.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-01